Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 (2019)
Film
Czas trwania: 1 godz. 34 min.
Opis
Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3 to polska komedia obyczajowa z 2019 roku w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Film jest kontynuacją dwóch poprzednich części z 1988 i 1995 roku.
**Akcja filmu rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z Kogel-Mogel. Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i prowadzi gospodarstwo rolne. Jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) po studiach w Anglii wraca do Polski, aby rozpocząć nowe życie. Ma pomysł na niecodzienny biznes, który szybko okazuje się być nietrafiony. Marcin zostaje wplątany w szereg kłopotów, z których musi się wydostać.
W tym samym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Barbara Wolańska (Ewa Kasprzyk), znana sekstrenerka i celebrytka, wydaje kontrowersyjną książkę. Jej mąż Marian (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) są oburzeni jej zachowaniem. Buntują się przeciwko matce i uciekają z domu.
Najpierw trafiają do Piotrusia (Maciej Zakościelny), syna Kasi i Piotra Wolańskiego. Piotruś jest dziś zamożnym biznesmenem, który prowadzi spokojne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka).
Wkrótce jednak Wolańscy ruszają w dalszą podróż. Niespodziewanie trafiają do Brzózek, gdzie spotykają Kasię i Marcina. Wspólnie przeżywają szereg zabawnych i wzruszających przygód, które w końcu zbliżają ich do siebie.
Film Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3 to pełna humoru i ciepła opowieść o rodzinie, miłości i spełnianiu marzeń. Film został ciepło przyjęty przez widzów i krytyków, uzyskując ponad 2 miliony widzów w kinach.
Oto kilka konkretnych przykładów zastosowania synonimów i zmiany szyku zdania w opisie filmu:
- Zamiast „Kasia nadal mieszka we wsi Brzózki” można napisać „Kasia wciąż tkwi w Brzózkach” lub „Kasia nie opuściła Brzózek”.
- Zamiast „walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą” można napisać „broni się przed nachalnym Staszkiem Kolasą” lub „odpiera ataki Staszka Kolasi”.
- Zamiast „Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin” można napisać „Marcin niespodziewanie powrócił do Polski” lub „Marcin przybył do Polski niespodziewanie”.
- Zamiast „i od razu wpada w kłopoty” można napisać „i natychmiast wpadał w kłopoty” lub „i od razu popadł w tarapaty”.
- Zamiast „Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes” można napisać „Chłopak miał niecodzienny pomysł na biznes” lub „Chłopak wymyślił niecodzienny biznes”.
- Zamiast „W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys” można napisać „W Warszawie w tym czasie w rodzinie Wolańskich wybuchł kryzys” lub „W rodzinie Wolańskich w Warszawie wybuchł kryzys”.
- Zamiast „Wolańska – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę” można napisać „Wolańska, celebrytka i słynna sekstrenerka, wydała kontrowersyjną książkę” lub „Wolańska, znana sekstrenerka i celebrytka, wydała kontrowersyjną książkę”.
- Zamiast „Jej bliscy – mąż i córka – buntują się i uciekają z domu” można napisać „Jej bliscy, mąż i córka, buntowali się i uciekli z domu” lub „Jej bliscy, mąż i córka, zbuntowali się i uciekli z domu”.
- **Zamiast „Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia” można napisać „Najpierw postanowili odwiedzić Piotrusia” lub „Postanawiali odwiedzić Piotrusia w pierwszej kolejności”