Poprawczak / Dog Pound (2010)
Film
Czas trwania: 1 godz. 31 min.
Opis
Poprawczak (Dog Pound, 2010) to kanadyjski thriller psychologiczny w reżyserii i według scenariusza Kima Chapirona. Film jest kanadyjskim remake’iem brytyjskiego filmu Borstal Scum z 1977 roku.
Akcja filmu rozgrywa się w ośrodku poprawczym dla nieletnich w Montanie. Do placówki trafiają trzej nastolatkowie: Butch (Adam Butcher), Davis (Shane Kippel) i Angel (Mateo Morales).
Butch to porywczy i agresywny chłopak, który trafił do ośrodka za pobicie. Davis to kobieciarz, który został skazany za kradzież. Angel to młody i niebezpieczny chłopak, który trafił do ośrodka za morderstwo.
Od razu po przybyciu do ośrodka trzej chłopcy zostają poddani przemocy ze strony współwięźniów. Są napastowani, wykorzystywani seksualnie i obrażani.
Ich strażnik, Goodyear (Lawrence Bayne), jest okrutny i bezwzględny. Kiedy chłopcy odmawiają sypania na swoich stręczycieli, Goodyear staje się jeszcze bardziej brutalny.
W obliczu przemocy i ucisku trzej chłopcy muszą znaleźć sposób na przetrwanie. Zaprzyjaźniają się z nieakceptowanym Maxem (Taylor Poulin), który twierdzi, że ma AIDS.
Max uczy chłopców, jak radzić sobie z przemocą i jak znaleźć swoje miejsce w ośrodku. Chłopcy zaczynają się zmieniać pod wpływem Maxa.
W końcu trzej chłopcy znajdują sposób na odzyskanie kontroli nad swoim życiem. Zaczyna się ich walka o przetrwanie i o to, by nie stać się częścią brutalnego systemu.
Film Poprawczak to wstrząsające i realistyczne przedstawienie życia w ośrodku poprawczym dla nieletnich. Film pokazuje, jak przemoc i nadużycia mogą zniszczyć młode życie.
Film jest także opowieścią o przyjaźni i nadziei. Trzej chłopcy, mimo trudnych warunków, znajdują w sobie siłę, aby walczyć o swoje życie.
Oto kilka dodatkowych informacji, które można zawrzeć w opisie filmu:
- Film został nakręcony w prawdziwym ośrodku poprawczym w Kanadzie.
- W filmie występują głównie aktorzy amatorzy, którzy zostali zatrudnieni spośród więźniów ośrodka poprawczego.
- Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy docenili jego realistyczne przedstawienie życia w ośrodku poprawczym.
Oto kilka przykładów, jak można zastosować synonimy i zmieniać szyk zdania w opisie filmu:
- Zamiast „trzej nastolatkowie trafiają do ośrodka poprawczego dla nieletnich” można napisać „troje nieletnich trafia do zakładu karnego” lub „trzej młodociani przestępcy trafiają do więzienia”.
- Zamiast „stawiają czoła współwięźniom oraz bezwzględnym strażnikom” można napisać „są narażeni na przemoc ze strony współwięźniów i strażników” lub „mają do czynienia z przemocą i nadużyciami”.
- Zamiast „od razu są napastowani, wykorzystywani i obrażani przez innych więźniów” można napisać „od razu stają się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego” lub „od razu muszą mierzyć się z przemocą, wykorzystywaniem i poniżaniem”.
- Zamiast „ich strażnik Goodyear staje się okrutny, kiedy odmawiają sypania na swoich stręczycieli” można napisać „ich strażnik Goodyear staje się jeszcze bardziej brutalny, kiedy stają się dla niego zagrożeniem” lub „ich strażnik Goodyear zaczyna stosować wobec nich jeszcze bardziej brutalne metody, kiedy odmawiają współpracy”.
- Zamiast „zaprzyjaźniają się z nieakceptowanym Maxem, który twierdzi, że ma AIDS” można napisać „odnajdują w sobie siłę, aby zaprzyjaźnić się z Maxem, który jest wykluczony ze społeczeństwa i uważa, że ma AIDS” lub „znajdują w sobie odwagę, aby pokonać uprzedzenia i zaprzyjaźnić się z Maxem, który jest chory na AIDS”.
- Zamiast „znajdują sposoby by przetrwać, a nawet dobrze prosperować w takim miejscu”