Poprawczak / Dog Pound (2010)

Film

Czas trwania: 1 godz. 31 min.

Opis

Poprawczak (Dog Pound, 2010) to kanadyjski thriller psychologiczny w reżyserii i według scenariusza Kima Chapirona. Film jest kanadyjskim remake’iem brytyjskiego filmu Borstal Scum z 1977 roku.

Akcja filmu rozgrywa się w ośrodku poprawczym dla nieletnich w Montanie. Do placówki trafiają trzej nastolatkowie: Butch (Adam Butcher), Davis (Shane Kippel) i Angel (Mateo Morales).

Butch to porywczy i agresywny chłopak, który trafił do ośrodka za pobicie. Davis to kobieciarz, który został skazany za kradzież. Angel to młody i niebezpieczny chłopak, który trafił do ośrodka za morderstwo.

Od razu po przybyciu do ośrodka trzej chłopcy zostają poddani przemocy ze strony współwięźniów. Są napastowani, wykorzystywani seksualnie i obrażani.

Ich strażnik, Goodyear (Lawrence Bayne), jest okrutny i bezwzględny. Kiedy chłopcy odmawiają sypania na swoich stręczycieli, Goodyear staje się jeszcze bardziej brutalny.

W obliczu przemocy i ucisku trzej chłopcy muszą znaleźć sposób na przetrwanie. Zaprzyjaźniają się z nieakceptowanym Maxem (Taylor Poulin), który twierdzi, że ma AIDS.

Max uczy chłopców, jak radzić sobie z przemocą i jak znaleźć swoje miejsce w ośrodku. Chłopcy zaczynają się zmieniać pod wpływem Maxa.

W końcu trzej chłopcy znajdują sposób na odzyskanie kontroli nad swoim życiem. Zaczyna się ich walka o przetrwanie i o to, by nie stać się częścią brutalnego systemu.

Film Poprawczak to wstrząsające i realistyczne przedstawienie życia w ośrodku poprawczym dla nieletnich. Film pokazuje, jak przemoc i nadużycia mogą zniszczyć młode życie.

Film jest także opowieścią o przyjaźni i nadziei. Trzej chłopcy, mimo trudnych warunków, znajdują w sobie siłę, aby walczyć o swoje życie.

Oto kilka dodatkowych informacji, które można zawrzeć w opisie filmu:

  • Film został nakręcony w prawdziwym ośrodku poprawczym w Kanadzie.
  • W filmie występują głównie aktorzy amatorzy, którzy zostali zatrudnieni spośród więźniów ośrodka poprawczego.
  • Film otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy docenili jego realistyczne przedstawienie życia w ośrodku poprawczym.

Oto kilka przykładów, jak można zastosować synonimy i zmieniać szyk zdania w opisie filmu:

  • Zamiast „trzej nastolatkowie trafiają do ośrodka poprawczego dla nieletnich” można napisać „troje nieletnich trafia do zakładu karnego” lub „trzej młodociani przestępcy trafiają do więzienia”.
  • Zamiast „stawiają czoła współwięźniom oraz bezwzględnym strażnikom” można napisać „są narażeni na przemoc ze strony współwięźniów i strażników” lub „mają do czynienia z przemocą i nadużyciami”.
  • Zamiast „od razu są napastowani, wykorzystywani i obrażani przez innych więźniów” można napisać „od razu stają się ofiarami przemocy i wykorzystywania seksualnego” lub „od razu muszą mierzyć się z przemocą, wykorzystywaniem i poniżaniem”.
  • Zamiast „ich strażnik Goodyear staje się okrutny, kiedy odmawiają sypania na swoich stręczycieli” można napisać „ich strażnik Goodyear staje się jeszcze bardziej brutalny, kiedy stają się dla niego zagrożeniem” lub „ich strażnik Goodyear zaczyna stosować wobec nich jeszcze bardziej brutalne metody, kiedy odmawiają współpracy”.
  • Zamiast „zaprzyjaźniają się z nieakceptowanym Maxem, który twierdzi, że ma AIDS” można napisać „odnajdują w sobie siłę, aby zaprzyjaźnić się z Maxem, który jest wykluczony ze społeczeństwa i uważa, że ma AIDS” lub „znajdują w sobie odwagę, aby pokonać uprzedzenia i zaprzyjaźnić się z Maxem, który jest chory na AIDS”.
  • Zamiast „znajdują sposoby by przetrwać, a nawet dobrze prosperować w takim miejscu”
Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Kim Chapiron
scenariusz Kim Chapiron, Jeremie Delon
gatunek Dramat
produkcja Francja, Kanada, Wielka Brytania
premiera 24 kwietnia 2010 (Światowa)
studio Angoa-Agicoa (wsparcie) / Canal+ (współudział) / Centre National de la Cinématographie (CNC) (udział) /
tytuł oryg. Dog Pound
inne tytuły Dog Pound Wielka Brytania Dog Pound Kanada

Poprawczak (2010)

Reżyseria: Kim Chapiron

Scenariusz: Kim Chapiron, Thomas Bidegain

Gatunek: dramat, thriller

Czas trwania: 81 min

Obsada: Adam Butcher, Shane Kippel, Mateo Morales, Taylor Poulin, Dewshane Williams, Lawrence Bayne, Trent McMullen, Jeff McEnery, Bryan Murphy, Michael Moran, Clayton Joseph, Alexander Conti, William Christopher Ellis, Michael States Jr.

Opis:

Trzech nastolatków, Butch (Adam Butcher), Davis (Shane Kippel) i Angel (Mateo Morales), trafia do ośrodka poprawczego dla nieletnich w Montanie. Każdy z nich ma za sobą odmienne doświadczenia i motywacje, które doprowadziły ich do tego miejsca.

Butch to porywczy chłopak, który trafił do poprawczaka za pobicie. Jest twardy i nieustępliwy, ale jednocześnie niepewny siebie i swojego miejsca w świecie.

Davis to kobieciarz, który został skazany za napaść na tle seksualnym. Jest charyzmatyczny i towarzyski, ale również manipulacyjny i bezwzględny.

Angel to młody chłopak, który trafił do poprawczaka za kradzież. Jest agresywny i niebezpieczny, ale jednocześnie samotny i nieszczęśliwy.

Od razu po przybyciu do poprawczaka chłopcy zostają poddani brutalnej procedurze adaptacyjnej. Są zastraszani i wykorzystywani przez innych więźniów, a także bezwzględnych strażników.

Ich sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy Butch odmawia zeznawania przeciwko swoim stręczycielom. W odpowiedzi strażnik Goodyear (Lawrence Bayne) zaczyna go nękać i torturować.

W obliczu tych trudności chłopcy muszą znaleźć sposób na przetrwanie. Zaczynają się wspierać i pomagać sobie nawzajem. Wkrótce zaprzyjaźniają się z Maxem (Taylor Poulin), który jest nieakceptowany przez innych więźniów, ponieważ twierdzi, że ma AIDS.

Chłopcy odkrywają, że w tym brutalnym świecie można znaleźć przyjaźń i nadzieję. Uczą się, jak radzić sobie z przeciwnościami i jak walczyć o swoje miejsce w świecie.

Analiza:

Poprawczak to mroczny i brutalny film, który ukazuje życie w ośrodku poprawczym dla nieletnich. Film jest mocnym obrazem przemocy i nękania, które są na porządku dziennym w takich placówkach.

Reżyser Kim Chapiron przedstawia świat poprawczaka w realistyczny i bezkompromisowy sposób. Nie oszczędza widzów brutalnych scen przemocy i poniżenia. Film jest wstrząsający, ale jednocześnie poruszający.

Oprócz mocnej warstwy fabularnej, film wyróżnia się również doskonałą obsadą. Adam Butcher, Shane Kippel i Mateo Morales świetnie odgrywają role nastoletnich więźniów. Ich kreacje są wiarygodne i pełne emocji.

Poprawczak to ważne kino, które porusza istotne problemy społeczne. Film jest ważnym głosem w dyskusji o systemie resocjalizacji nieletnich przestępców.

Podsumowanie:

Poprawczak to mocny i poruszający film, który ukazuje życie w ośrodku poprawczym dla nieletnich. Film jest wstrząsający, ale jednocześnie ważną pozycją w kinie społecznym.

Aktor Postać
Butch
Davis
Angel
Goodyear
Eckersley
Sal
Greaves
Frank
Max
Banks
Sands
Loony
Hamel
Karuk
Meakin
Gahege
Phillips
Panna Biggs
Wardon Baildon
Mama Davisa
Mama dziewczyny Davisa
Dziewczyna Davisa
Dziewczyna Davisa
Partner Angela
Kierowca zastępczy
Dziadek Sala
Ojciec Karuka
Ojciec Angela
Meakin
Członek personelu w pokoju
Strażnik w pokoju
Mężczyzna w pokoju nauczycielskim
Strażnik więzienny
Młody więzień
Wspólnik
Strażnik w poprawczaku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *