Moje córki krowy (2015)

Film

Czas trwania: 1 godz. 28 min.

Opis

Moje córki krowy (2015) to polski film tragikomiczny w reżyserii Kingi Dębskiej, inspirowany własnymi doświadczeniami. Tytułowe role zagrały Agata Kulesza i Gabriela Muskała. Film kręcono od 12 sierpnia do 12 września 2014 roku w Warszawie i Modlinie.

Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie. Marta (Agata Kulesza) jest 42-letnią gwiazdą popularnych seriali. Jest silna i dominująca, ale mimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie Kasia (Gabriela Muskała) ma 40 lat. Tkwi w dalekim od ideału małżeństwie z Grzegorzem (Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna Piotrusia (Jeremi Protas).

Siostry niezbyt za sobą przepadają. Są zupełnie różne, mają inne wartości i priorytety. Nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów.

Ich relacje zmieniają się w obliczu choroby ojca, Tadeusza (Marian Dziędziel). Mężczyzna dowiaduje się, że ma nowotwór. Marta i Kasia muszą stawić czoła trudnej sytuacji i nauczyć się współpracować.

Początkowo jest to dla nich trudne. Siostry kłócą się, krytykują i nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Jednak z czasem zaczynają się do siebie zbliżać. Odkrywają, że wiele je łączy, a ich odmienność może być atutem.

Wraz z postępem choroby ojca, siostry muszą podjąć wiele trudnych decyzji. Muszą skonfrontować się ze swoimi emocjami i lękami. W tym procesie wspierają się nawzajem, a ich więź coraz bardziej się zacieśnia.

Film „Moje córki krowy” to poruszająca opowieść o miłości, rodzinie i przebaczeniu. To również zabawna i pełna ciepła historia o dwóch siostrach, które muszą odnaleźć się na nowo.

Główne wątki filmu

  • Choroba ojca – to główny katalizator zmian w życiu sióstr. Stan zdrowia Tadeusza zmusza je do wspólnego działania i stawienia czoła trudnej sytuacji.
  • Różnice między siostrami – Marta i Kasia są zupełnie inne. Marta jest silna i dominująca, Kasia jest niestabilna emocjonalnie. Te różnice utrudniają im wzajemne zrozumienie.
  • Poszukiwanie miłości i szczęścia – Marta i Kasia szukają miłości i szczęścia w swoim życiu. Jednak ich odmienne priorytety i doświadczenia utrudniają im znalezienie tego, czego szukają.

Motywy

  • Miłość – miłość jest głównym motywem filmu. To miłość między ojcem a córkami, miłość między siostrami, a także miłość między kobietą a mężczyzną.
  • Rodzina – rodzina to drugi ważny motyw filmu. Siostry muszą odbudować swoją rodzinę, która została nadszarpnięta przez lata odmiennych wyborów i nierozumienia.
  • Przebaczenie – przebaczenie to kolejny ważny motyw filmu. Siostry muszą nauczyć się wybaczać sobie nawzajem, aby móc odbudować swoją więź.

Ocena

„Moje córki krowy” to film udany i poruszający. To ciepła i pełna humoru opowieść o miłości, rodzinie i przebaczeniu. Film został dobrze przyjęty przez krytyków i widzów. Został nagrodzony trzema Orłami, w tym za najlepszy film, najlepszy scenariusz i najlepszą rolę kobiecą Agaty Kuleszy.

Film jest godny polecenia wszystkim, którzy lubią polskie kino. To film, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Kinga Dębska
scenariusz Kinga Dębska
gatunek Dramat, Komedia
produkcja Polska
premiera 16 września 2015 (Światowa) 8 stycznia 2016 (Polska premiera kinowa)
na podstawie Kinga Dębska (książka)
dystrybucja Kino Świat
studio Polski Instytut Sztuki Filmowej / Studio Filmowe Kalejdoskop / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF) (koprodukcja)
tytuł oryg. Moje córki krowy
inne tytuły My Sister Miedzynarodowe These Daughters of Mine Miedzynarodowe My Lousy Daughters Miedzynarodowe

Moje córki krowy (2015) to polski film tragikomiczny w reżyserii Kingi Dębskiej, inspirowany własnymi doświadczeniami. Film opowiada historię dwóch sióstr, Marty i Kasi, które nie za sobą przepadają. Marta jest sławną aktorką, która nie potrafi ułożyć sobie życia osobistego. Kasia jest nauczycielką, która żyje w nieszczęśliwym małżeństwie.

Kiedy w życiu rodziców sióstr pojawia się choroba, kobiety muszą stanąć przed wyzwaniem, które może zmienić ich relacje.

Marta jest silną i dominującą kobietą. Jest sławna i bogata, ale mimo to nie jest szczęśliwa. Jej życie osobiste jest pełne chaosu. Marta ma za sobą kilka nieudanych związków i nie potrafi się zdecydować, czego chce od życia.

Kasia jest niestabilną emocjonalnie kobietą. Jest uwikłana w toksyczny związek z mężem, który jest agresywny i kontrolujący. Kasia ma również problemy z wychowaniem nastoletniego syna.

Siostry nie rozumieją się i nie dogadują. Marta uważa Kasię za nieudacznicę, a Kasia jest zazdrosna o sukcesy Marty.

Kiedy w życiu rodziców sióstr pojawia się choroba, kobiety muszą stanąć przed wyzwaniem, które może zmienić ich relacje.

Marta postanawia wrócić do rodzinnego domu, aby pomóc rodzicom. Kasia również przyjeżdża, aby zaopiekować się matką.

Siostry muszą nauczyć się współpracować, aby zapewnić rodzicom odpowiednią opiekę. W tym czasie zaczynają się do siebie zbliżać.

Marta zaczyna rozumieć, że Kasia nie jest taką nieudacznicą, jaką zawsze myślała. Kasia zaczyna doceniać sukcesy Marty.

Siostry odkrywają, że mają wiele wspólnego. Okazuje się, że łączy je nie tylko krew, ale także wspólne doświadczenia i uczucia.

Zbliżenie sióstr wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji. Kobiety muszą zmierzyć się z przeszłością, która do tej pory je dzieliła.

W końcu siostry uświadamiają sobie, że są dla siebie ważne. Odzyskują utracony kontakt i zaczynają budować nową relację.

Moje córki krowy to film o sile miłości rodzinnej. To historia o tym, jak nawet najtrudniejsze sytuacje mogą nas doprowadzić do zmian na lepsze.

Film został doceniony przez krytyków i widzów. Otrzymał liczne nagrody, w tym nagrodę publiczności na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • W rolach głównych wystąpiły Agata Kulesza i Gabriela Muskała.
  • Reżyserką filmu jest Kinga Dębska, która również napisała scenariusz.
  • Film został kręcony w Warszawie i Modlinie.

Moje córki krowy to film, który warto obejrzeć. To ciepła i wzruszająca historia o tym, jak miłość może pokonać wszystko.

Aktor Postać
Marta Makowska
Kasia
Tadeusz Makowski
Zuzia
Lekarka Iza Kwiecień
Szamanka
Uzdrowiciel
Psychiatra
Brat ojca
Salowa
Recepcjonistka w szpitalu
Pielęgniarka na neurochirurgii
Reżyser serialu
Paweł Skoczylas, aktor serialu
Charakteryzatorka na planie serialu
II reżyser serialu
Organiztor wczasów
Kobieta z siłowni
Asystent ojca
Radiolog
Sekretarka oddziału neurochirurgii
Pielęgniarka operacyjna
Pielęgniarka na OIOM-ie
Pielęgniarz
Pacjent z kroplówką
Pielęgniarka w przychodni
Rafał
Sanitariusz
Sanitariusz
Marta w dzieciństwie
Kasia w dzieciństwie
Matka Marty i Kasi w młodości
Ojciec Marty i Kasi w młodości
Elżbieta Makowska
Grzegorz
Neurochirurg Piotr Wolski
Filip
Pracownik stacji benzynowej
Ciotka
Lekarz
Wuj
Śpiąca pielęgniarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *