Miasto zaginionych dzieci / La Cité des enfants perdus (1995)

Film

Czas trwania: 1 godz. 52 min.

Opis

Miasto zaginionych dzieci to francuski film fantastycznonaukowy z 1995 roku w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta i Marca Caro. Film opowiada historię nieszczęśliwego naukowca, który porywa dzieci z pobliskiego portu, aby ukraść im sny.

Akcja filmu rozgrywa się w dystopijnej przyszłości, w której dzieci są traktowane jako towar. Na platformie pośrodku morza mieszka samotny naukowiec, Krank, który cierpi na nieuleczalną chorobę. Krank nie potrafi śnić, a bez snów jego organizm szybko się starzeje. Aby przeżyć, Krank postanawia porywać dzieci i podłączać je do maszyny, która kradnie ich sny.

Jednym z porwanych dzieci jest Miette, mała dziewczynka o niezwykłej wyobraźni. Miette ucieka z platformy i wyrusza na poszukiwania swojego przyjaciela, Oscara, który również został porwany. Na swojej drodze Miette spotyka One’a, silnego i nieustraszonego mężczyznę, który decyduje się jej pomóc.

Wspólnie Miette i One pokonują wiele przeszkód, aby uwolnić Oscara i inne dzieci z rąk Krank’a. Ich podróż prowadzi ich do tajemniczego miasta, w którym dzieci żyją w szczęściu i harmonii.

Film Miasto zaginionych dzieci to niezwykle barwne i surrealistyczne dzieło, które zachwyca swoją oryginalnością i pomysłowością. Film jest pełen pięknych obrazów i niezapomnianych postaci.

Oto kilka szczegółów, które warto podkreślić w opisie filmu:

  • Niezwykły świat przedstawiony w filmie. Dystopijna przyszłość, w której dzieci są traktowane jak towar, a sny są najcenniejszym towarem z nich wszystkich.
  • Charaktery bohaterów. Nieszczęśliwy naukowiec, Krank, który jest gotów zrobić wszystko, aby przeżyć. Miette, mała dziewczynka o niezwykłej wyobraźni. One, silny i nieustraszony mężczyzna, który jest gotów walczyć o to, co jest dla niego ważne.
  • Wątek walki dobra ze złem. Film jest alegorią walki między dobrem a złem. Krank symbolizuje zło, które chce czerpać korzyści z krzywdy dzieci. Miette i One symbolizują dobro, które jest gotowe walczyć o szczęście dzieci.

Oto przykładowy opis filmu, który uwzględnia powyższe elementy:

**W Miasto zaginionych dzieci Jean-Pierre’a Jeuneta i Marca Caro oglądamy dystopijną przyszłość, w której dzieci są traktowane jak towar. Na platformie pośrodku morza mieszka samotny naukowiec, Krank, który cierpi na nieuleczalną chorobę. Krank nie potrafi śnić, a bez snów jego organizm szybko się starzeje. Aby przeżyć, Krank postanawia porywać dzieci i podłączać je do maszyny, która kradnie ich sny.

Jednym z porwanych dzieci jest Miette, mała dziewczynka o niezwykłej wyobraźni. Miette ucieka z platformy i wyrusza na poszukiwania swojego przyjaciela, Oscara, który również został porwany. Na swojej drodze Miette spotyka One’a, silnego i nieustraszonego mężczyznę, który decyduje się jej pomóc.

Wspólnie Miette i One pokonują wiele przeszkód, aby uwolnić Oscara i inne dzieci z rąk Krank’a. Ich podróż prowadzi ich do tajemniczego miasta, w którym dzieci żyją w szczęściu i harmonii.

Film jest pełen pięknych obrazów i niezapomnianych postaci. Niezwykły świat przedstawiony w filmie zachwyca swoją oryginalnością i pomysłowością. Postacie Miette i One są niezwykle sympatyczne i łatwo kibicować im w ich walce ze złem.

Film Miasto zaginionych dzieci to dzieło, które warto zobaczyć. To niezwykła opowieść o sile marzeń i walce dobra ze złem.

**Oczywiście, opis filmu można dowolnie modyfikować, dostosowując go do własnych preferencji. Można np. skupić się na konkretnych wątkach filmu, takich jak:

  • Wątek relacji między Miette i One’em. Ich przyjaźń jest jednym z najważniejszych wątków
Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro
scenariusz Marc Caro, Jean-Pierre Jeunet
gatunek Dramat, Fantasy, Przygodowy
produkcja Francja, Niemcy, Hiszpania
premiera 17 maja 1995 (Światowa) 31 maja 1996 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $1 781 465 na świecie$1 738 611 w USA$42 854 poza USA
budżet $18 000 000
dystrybucja IMP
studio Canal+ / Canal+ España / Centre National de la Cinématographie (CNC) /
tytuł oryg. La Cité des enfants perdus
inne tytuły The City of Lost Children Miedzynarodowe The City of Lost Children Wielka Brytania The City of Lost Children USA

Miasto zaginionych dzieci to francuski film fantasy z 1995 roku w reżyserii Jean-Pierre'a Jeuneta i Marca Caro. Opowiada historię nieszczęśliwego naukowca, który porywa dzieci z pobliskiego portu, aby ukraść im sny.

*Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu roku 1931. **Szalony naukowiec, Kseno, mieszka samotnie na platformie pośrodku morza. Jest to człowiek nieszczęśliwy, ponieważ nie potrafi śnić. Jego starzenie się jest przyspieszone, a bez marzeń sennych życie wydaje mu się bezwartościowe.

Kseno postanawia stworzyć sobie rodzinę. Ożeni się z karłem, adoptuje troje dzieci, które są jego klonami, a także swojego biologicznego syna, One'a. Jednak jego plan nie do końca się udaje. One, podobnie jak jego ojciec, nie potrafi śnić.

Zrozpaczony Kseno postanawia ukraść dzieciom ich sny. Podłącza je do maszyny, która wysysa z nich marzenia. Jednym z porwanych dzieci jest Miette, mała dziewczynka, która przyjaźni się z One'em.

One postanawia uratować Miette. **Wyrusza na poszukiwania swojej przyjaciółki, przeczuwając, że Kseno nie zamierza jej wypuścić. W trakcie swojej podróży spotyka innych dzieci, które również zostały porwane. Razem postanawiają stawić czoła Kseno i uwolnić siebie oraz swoich przyjaciół.

Film jest pełnym magii i fantazji widowiskiem. **Opowiada o sile marzeń i o tym, jak ważne jest, aby mieć wolność. **

Poniżej przedstawiam bardziej szczegółowy opis filmu, wykorzystujący synonimy i zmieniający szyk zdania:

W roku 1931 w Paryżu mieszka samotny i nieszczęśliwy naukowiec, Kseno. Jest on człowiekiem starzejącym się w przyspieszonym tempie. Jego problem polega na tym, że nie potrafi śnić.

Kseno postanawia stworzyć sobie rodzinę. Ożeni się z karłem, adoptuje troje dzieci, które są jego klonami, a także swojego biologicznego syna, One'a.

Jednak jego plan nie do końca się udaje. One, podobnie jak jego ojciec, nie potrafi śnić.

Zrozpaczony Kseno postanawia ukraść dzieciom ich sny. Podłącza je do maszyny, która wysysa z nich marzenia.

Jednym z porwanych dzieci jest Miette, mała dziewczynka, która przyjaźni się z One'em.

One postanawia uratować Miette. Wyrusza na poszukiwania swojej przyjaciółki, przeczuwając, że Kseno nie zamierza jej wypuścić.

W trakcie swojej podróży spotyka innych dzieci, które również zostały porwane. Razem postanawiają stawić czoła Kseno i uwolnić siebie oraz swoich przyjaciół.

Film jest pełnym magii i fantazji widowiskiem. Opowiada o sile marzeń i o tym, jak ważne jest, aby mieć wolność.

Oto kilka konkretnych przykładów wykorzystania synonimów i zmiany szyku zdania:

  • "Nieszczęśliwy naukowiec" - "mężczyzna nieszczęśliwy"
  • "Pragnąc doświadczyć pięknego snu" - "chcąc za wszelką cenę przeżyć piękny sen"
  • "Pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym" - "na platformie pośrodku morza, na której rozciąga się stare pole minowe"
  • "Chcąc za wszelką cenę przeżyć piękny sen" - "zdesperowany, zaczyna porywać dzieci z pobliskiego portu, aby ukraść im sny, przenikając do ich świadomości"
  • "Mały więzień" - "małe więźniarki"

Mam nadzieję, że ten opis spełnił Twoje oczekiwania.

Aktor Postać
One
Krank
Miette
Nurek / Klon
Marcello
Ośmiornica
Pani Bismuth
Gabriel Marie, przywódca cyklopów
Peeler
Ex-acrobat
Denree
Bottle
Pipo
Brat Ange-Joseph
Wujek Irvin
Dziecko
Dziecko
Zwycięzca
Ojciec
Melchior
Żona tatuażysty
Tatuażysta
Bogdan
Zabójca
Dziecko
Jeannot
Kijanka
Brutus
Sternik
Żołnierz
Szklarz
Barmanka
Kapitan
Przebudzony tramp
Żołnierz
Dziennikarka
Człowiek na ulicy
Cyklop
Hiszpan
Zajęty strażnik
Żona strażnika
Striptizerka
Striptizerka
Klon
Klon
Klon
Klon
Klon
Miette lat 37
Miette lat 43
Miette lat 82
Krank lat 12
Krank, lat 36
Krank, lat 45
Krank, lat 4
Niemowlę
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Uczeń
Striptizerka
Striptizerka
Striptizerka
Ośmiornica
Lune
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę
Niemowlę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *