Girl (2018)

Film

Czas trwania: 1 godz. 40 min.

Opis

Girl (2018) to film dramatyczny w reżyserii Lukasa Dhonta, który opowiada o piętnastoletniej Larze, urodzonej w ciele chłopca. Dziewczyna marzy o karierze baletnicy, ale jej ciało nie wpasowuje się w ścisłe wymagania tego zawodu.

Film rozpoczyna się od sceny, w której Lara, ubrana w sukienkę i baletki, tańczy przed lustrem. Jej ruchy są pełne gracji i wdzięku, ale w jej oczach widać smutek i tęsknotę. Lara wie, że jej ciało nie jest takie jak ciało innych dziewczynek, i że to może przeszkodzić jej w spełnieniu marzeń.

Lara jest w trakcie kuracji hormonalnej, która ma pomóc jej w przejściu do kobiecej dojrzałości. Jednak proces ten jest długi i trudny, a Lara często zmaga się z dysforią płciową. Dziewczyna czuje się uwięziona w ciele, które nie jest jej.

Lara dostaje się do prestiżowej szkoły baletowej. Jest to dla niej ogromny sukces, ale również wyzwanie. Treningi są bardzo wymagające, a Lara musi dorównać innym uczennicom, które urodziły się jako kobiety.

Dziewczyna ciężko pracuje, ale jej ciało nie jest w stanie nadążyć za jej ambicjami. Lara ma problemy z wykonywaniem niektórych kroków baletowych, a jej ciało jest bardziej muskularne niż ciała innych dziewcząt.

Lara jest coraz bardziej sfrustrowana i zrozpaczona. Nie wie, co ma zrobić, aby spełnić swoje marzenia. Ojciec Lary, Mathias (Arieh Worthalter), jest dla niej ogromnym wsparciem. Mężczyzna robi wszystko, aby pomóc córce, ale wie, że nie może rozwiązać jej problemów.

W końcu Lara podejmuje trudną decyzję. Postanawia poddać się operacji zmiany płci. Jest to dla niej szansa na to, aby wreszcie poczuć się w swoim ciele jak w domu.

Girl to film poruszający i wzruszający. To historia o poszukiwaniu własnej tożsamości i o walce o marzenia. Film został doceniony przez krytyków i otrzymał wiele nagród, w tym Grand Prix na festiwalu w Cannes.

Analiza filmu

Girl to film, który porusza ważne i aktualne tematy. Film opowiada o tożsamości płciowej i o trudnościach, z jakimi muszą się mierzyć osoby transpłciowe. Film pokazuje, że osoby transpłciowe to normalni ludzie, którzy mają prawo do szczęścia i realizacji swoich marzeń.

Film jest również opowieścią o dojrzewaniu i o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Lara jest nastolatką, która przechodzi przez trudny czas. Dziewczyna musi zmierzyć się z dysforią płciową, z presją otoczenia i z własnymi oczekiwaniami.

Girl to film dobrze zrealizowany i poruszający. Film jest szczery i prawdziwy, a aktorzy grają bardzo przekonująco. Victor Polster, który wciela się w rolę Lary, daje brawurowy występ.

Podsumowanie

Girl to film, który warto obejrzeć. To film, który porusza ważne tematy i który może skłonić do refleksji. Film jest dobrze zrealizowany i poruszający, a aktorzy grają bardzo przekonująco.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Lukas Dhont
scenariusz Lukas Dhont, Angelo Tijssens
gatunek Dramat
produkcja Belgia, Holandia
premiera 12 maja 2018 (Światowa) 22 marca 2019 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
studio Frakas Productions / Menuet Producties / Topkapi Films
tytuł oryg. Girl

Girl (2018) to belgijski dramat filmowy wyreżyserowany przez Lukasa Dhonta. Film opowiada historię piętnastoletniej Lary, która urodziła się w ciele chłopca i marzy o zostaniu baletnicą.

Lara (Victor Polster) to młoda dziewczyna, która od najmłodszych lat kocha taniec. Już w dzieciństwie wykazywała niezwykły talent i wyczucie rytmu. Kiedy dorasta, Lara zaczyna odczuwać dysforię płciową. Wie, że jest dziewczyną, ale jej ciało nie odpowiada jej wewnętrznemu poczuciu tożsamości.

Pewnego dnia Lara dostaje się do prestiżowej szkoły baletowej. Jest to dla niej spełnieniem marzeń, ale jednocześnie wyzwaniem. Lara musi ciężko pracować, aby dorównać swoim rówieśnikom. Szybko jednak zdaje sobie sprawę, że jej ciało ma pewne ograniczenia. Jej klatka piersiowa jest zbyt szeroka, a ramiona zbyt masywne. To utrudnia jej wykonywanie skomplikowanych ruchów baletowych.

Lara jest zdeterminowana, aby osiągnąć swój cel. Zaczyna przyjmować hormony płciowe, które mają pomóc jej w zmianie ciała. Jednak proces ten jest długi i trudny. Lara musi mierzyć się z nieprzychylnymi reakcjami otoczenia. Jej rówieśnicy nie rozumieją jej sytuacji, a nauczyciele nie są przygotowani do pracy z transpłciową uczennicą.

Lara zaczyna popadać w depresję. Czuje się samotna i odrzucona. Zostaje jej tylko ojciec, który wspiera ją bezgranicznie.

Film Girl to poruszająca historia o walce o tożsamość. Lara to silna i odważna dziewczyna, która nie poddaje się mimo przeciwności losu. Jej historia jest inspiracją dla wszystkich, którzy walczą o swoje marzenia.

Oto kilka ważnych wątków, które porusza film Girl:

  • Tożsamość płciowa. Lara to dziewczyna, która urodziła się w ciele chłopca. Film porusza temat dysforii płciowej, czyli poczucia dyskomfortu związanego z płcią przypisaną przy urodzeniu.
  • Przemoc i dyskryminacja. Lara musi mierzyć się z nieprzychylnymi reakcjami otoczenia. Jej rówieśnicy nie rozumieją jej sytuacji, a nauczyciele nie są przygotowani do pracy z transpłciową uczennicą.
  • Miłość i wsparcie. Lara ma szczęście, że może liczyć na wsparcie ojca. To właśnie on pomaga jej przetrwać najtrudniejsze chwile.

Film Girl to ważne dzieło, które porusza ważne i aktualne tematy. To poruszająca i inspirująca historia, która z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym.

Aktor Postać
Lara
Mathias
Milo
Lewis
Dr Naert
Dr Pascal
Christine
Lois
Anne
Alain
Hannah
Hendricks
Marie-Louise
Asystentka Alaina
Dziadek
Babcia
Tom
Dorien
Tuur
Toon
Panna Ilse
Louise
Znajoma Milo
Pianistka
Chirurg
Znajomy Louise
Człowiek w metrze
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Anke , koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Elodie, koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Koleżanka Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Kolega Lary
Nauczycielka baletu
Pianistka baletowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *