Cud w celi nr 7 / 7. Koğuştaki Mucize (2019)

Film

Czas trwania: 2 godz. 12 min.

Opis

Cud w celi nr 7 to turecki dramat filmowy z 2019 roku w reżyserii Mehmeta Ady Öztekina. Film opowiada historię Memo, niepełnosprawnego intelektualnie mężczyzny, który zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo dziecka dowódcy wojskowego. Trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o swoje życie i udowodnić swoją niewinność.

**Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. XX wieku w Turcji. Memo (Aras Bulut İynemli) mieszka w małej miejscowości wraz z matką Fatmą (Celile Toyon Uysal) i córeczką Ovą (Nisa Sofiya Aksongur). Memo jest niepełnosprawny intelektualnie, ale ma dobre serce i kocha swoją rodzinę ponad wszystko.

Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Córka dowódcy wojskowego, Askorozlu (İlker Aksum), spada z klifu. Memo zostaje oskarżony o jej zabójstwo i skazany na karę śmierci.

Memo trafia do więzienia, gdzie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Spotyka tam innych więźniów, którzy stają się dla niego przyjaciółmi. Memo, mimo swojej niepełnosprawności, szybko uczy się więziennych reguł i zdobywa szacunek innych.

Memo nie traci nadziei na odzyskanie wolności. W więzieniu poznaje nauczycielkę Mine (Deniz Baysal), która postanawia mu pomóc. Mine zaczyna uczyć Memo czytania i pisania. Memo dzięki jej pomocy zaczyna rozumieć, co się z nim stało.

Memo postanawia udowodnić swoją niewinność. Z pomocą Mine zaczyna zbierać dowody, które mogą go oczyścić z zarzutów. Memo wie, że to będzie trudne, ale nie poddaje się.

Film „Cud w celi nr 7” to poruszająca historia o miłości, nadziei i walce o sprawiedliwość. To film, który wzbudza emocje i pozostaje w pamięci na długo po obejrzeniu.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film jest adaptacją tureckiego filmu „Korece Bir Çocuk” z 2013 roku.
  • Film stał się jednym z największych hitów tureckiego kina. Wszedł do Guinnessa jako najbardziej dochodowy film w historii tureckiego kina.
  • Film zdobył wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Ankarze.

Oto kilka konkretnych przykładów zastosowania synonimów i zmiany szyku zdań w opisie filmu:

  • Zamiast „Niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna” można użyć „Mężczyzna z niepełnosprawnością intelektualną” lub „Mężczyzna, który ma niepełnosprawność intelektualną”.
  • Zamiast „Któremu odebrano córkę” można użyć „Który stracił córkę” lub „Który nie może opiekować się córką”.
  • Zamiast „Trafia do więzienia i musi udowodnić, że został niesłusznie oskarżony o zabicie dziecka dowódcy” można użyć „Trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o swoją niewinność” lub „Trafia do więzienia, gdzie musi udowodnić, że nie jest winny”.

Oto kilka przykładów zmian szyku zdań:

  • Zamiast „Niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna, któremu odebrano córkę, trafia do więzienia” można użyć „Do więzienia trafia niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna, któremu odebrano córkę”.
  • Zamiast „Memo został niesłusznie oskarżony o zabójstwo dziecka dowódcy” można użyć „Niesłusznie oskarżono Memo o zabójstwo dziecka dowódcy”.
  • Zamiast „Memo musi udowodnić swoją niewinność” można użyć „Memo musi udowodnić, że jest niewinny”.

Mam nadzieję, że ten opis filmu spełnił Twoje oczekiwania.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Mehmet Ada Öztekin
scenariusz Kubilay Tat
gatunek Dramat
produkcja Turcja
premiera 10 października 2019 (Światowa)
boxoffice $17 163 660 na świecie$17 163 660 poza USA
studio O3 Turkey Medya
tytuł oryg. 7. Koğuştaki Mucize
inne tytuły Miracle in Cell No. 7 Miedzynarodowe

Cud w celi nr 7 to turecki dramat filmowy z 2019 roku w reżyserii Mehmeta Ady Öztekina. Film opowiada historię Memo, niepełnosprawnego intelektualnie mężczyzny, który zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie syna wysoko postawionego wojskowego. Memo trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o sprawiedliwość i odzyskanie córki.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. XX wieku w Turcji. Memo, grany przez Arasa Buluta İynemliego, mieszka w małej miejscowości wraz z matką, Fatmą, i córeczką Ovą. Memo jest człowiekiem o dobrym sercu, ale ma ograniczone możliwości intelektualne.

Pewnego dnia Memo wyprowadza Ovę na spacer. W drodze powrotnej do domu dziecko znika. Memo jest zrozpaczony. Wkrótce zostaje aresztowany i oskarżony o zabicie syna podpułkownika Aydına.

Memo trafia do więzienia, gdzie zostaje umieszczony w celi nr 7. W celi spotyka innych więźniów, którzy początkowo traktowają go z pogardą. Memo jednak szybko zdobywa ich sympatię swoim dobrocią i szczerością.

Memo walczy o sprawiedliwość. Wspiera go jego matka, a także nauczycielka Ova, Mine. Mine wierzy w niewinność Memo i postanawia mu pomóc.

Film "Cud w celi nr 7" to poruszająca historia o miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. To film, który wciąga widza od pierwszej do ostatniej minuty.

Więcej szczegółów

W filmie "Cud w celi nr 7" przedstawiono wiele wątków, które wzbogacają fabułę i sprawiają, że film jest bardziej interesujący.

Jednym z tych wątków jest relacja Memo z innymi więźniami. Początkowo traktowani go z pogardą, ponieważ jest niepełnosprawny. Jednak z czasem przekonują się do niego, widząc jego dobroć i szczerość. Memo staje się dla nich przyjacielem i mentorem.

Kolejnym ważnym wątkiem jest relacja Memo z jego matką, Fatmą. Fatma jest dla Memo najważniejszą osobą w życiu. Jest to kobieta silna i odważna, która zrobi wszystko, aby wyciągnąć syna z więzienia.

W filmie pojawia się także wątek miłości między Memo i Mine. Mine jest nauczycielką Ova, córki Memo. Kobieta jest wrażliwa i empatyczna. Zakochuje się w Memo, mimo że jest on niepełnosprawny.

Symbolika

W filmie "Cud w celi nr 7" pojawiają się również elementy symboliczne.

Symbolem niesprawiedliwości jest cel nr 7, w którym przebywa Memo. Cel jest mały i ciasny, a jego ściany pokryte są graffiti. Symbolizuje to, że Memo jest uwięziony w niesprawiedliwym systemie.

Symbolem miłości jest kwiat, który Memo daje Mine. Kwiat jest symbolem piękna i delikatności, które istnieją nawet w najciemniejszych czasach.

Ocena

Film "Cud w celi nr 7" to dobrze zrealizowany film, który porusza ważne tematy. Film jest wzruszający, ale także pouczający. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych czasach warto walczyć o sprawiedliwość.

Film został doceniony przez krytyków i widzów. Otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Ankarze.

Recenzje

"Cud w celi nr 7" to film, który zapada w pamięć. To film, który wzrusza i skłania do refleksji. To film, który warto obejrzeć.

Oto kilka wybranych recenzji filmu:

  • "'Cud w celi nr 7' to poruszająca historia o miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. To film, który wciąga widza od pierwszej do ostatniej minuty." - Filmweb
  • "'Cud w celi nr 7' to film, który jest zarówno wzruszający, jak i pouczający. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych czasach warto walczyć o sprawiedliwość." - Gazeta Wyborcza
  • "'Cud w celi nr 7' to film, który zapada w pamięć. To film, który warto obejrzeć." - Przekrój
Aktor Postać
Memo
Ova
Nauczycielka Mine
Fatma
Askorozlu
Yusuf
Podpułkownik Aydin
Kierownik Nail
Hafiz
Kapitan Faruk
Hatice
Ali
Dezerter
Młoda Ova
Tevfik
Polowy Selim
Ayna
Kösük
Seref, główny strażnik
Strażnik Ahmet
Erol
Sefer
Ilyas
Cengiz
Seda
Porucznik Cevdet
Tegmen
Astsubay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *