Steve Jobs (2015)

Film

Czas trwania: 2 godz. 2 min.

Opis

Steve Jobs (2015) to amerykański dramat biograficzny w reżyserii Danny’ego Boyle’a, napisany przez Aarona Sorkina na podstawie książki Waltera Isaacsona o życiu Steve’a Jobsa. Film opowiada o trzech kluczowych momentach w historii firmy Apple, w których Jobs zaprezentował trzy przełomowe produkty: Macintosha (1984), NeXT Cube (1990) i iMaca (1998).

Film rozpoczyna się w 1984 roku, w dniu premiery Macintosha. Jobs (Michael Fassbender) jest wściekły, że reklama telewizyjna, która miała przedstawić jego nowy produkt, okazała się klapą. W trakcie prezentacji Jobs musi radzić sobie z pytaniami dziennikarzy, którzy są sceptycznie nastawieni do Macintosha.

Druga scena rozgrywa się w 1990 roku, podczas prezentacji NeXT Cube. Jobs jest już nieobecny w Apple, które pod jego nieobecność pogrąża się w kryzysie. NeXT Cube to komputer o zaawansowanych możliwościach, ale Jobs ma problem z jego sprzedażą.

Trzecia scena rozgrywa się w 1998 roku, podczas prezentacji iMaca. Jobs powraca do Apple i wprowadza na rynek komputer, który odmienia losy firmy. iMac jest kolorowy, łatwy w obsłudze i przystępny cenowo. Jobs jest zachwycony reakcją publiczności na swój nowy produkt.

Film „Steve Jobs” to nie tylko historia sukcesu jednego z najwybitniejszych ludzi w historii współczesnej technologii. To również intymny portret człowieka, który był jednocześnie geniuszem i tyranem. Jobs był niezwykle utalentowany, ale też miał trudny charakter. Był bezwzględny w stosunku do swoich pracowników, a także wobec swojej rodziny.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy docenili aktorstwo Michaela Fassbendera, który wcielił się w Jobsa z niezwykłą charyzmą. Film otrzymał również kilka nominacji do nagród, w tym do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

Oto kilka kluczowych scen z filmu:

  • Scena prezentacji Macintosha to jeden z najbardziej ikonicznych momentów w historii filmu. Jobs jest wściekły, że reklama telewizyjna jego nowego produktu okazała się klapą. W trakcie prezentacji musi radzić sobie z pytaniami dziennikarzy, którzy są sceptycznie nastawieni do Macintosha. Jobs jest jednak nieugięty i przekonuje publiczność, że jego nowy produkt zmieni świat.

  • Scena prezentacji NeXT Cube to moment, w którym Jobs wraca na rynek po kilku latach nieobecności. NeXT Cube to komputer o zaawansowanych możliwościach, ale Jobs ma problem z jego sprzedażą. W trakcie prezentacji Jobs jest pełen pasji, ale publiczność nie jest przekonana do jego nowego produktu.

  • Scena prezentacji iMaca to kulminacyjny moment filmu. Jobs powraca do Apple i wprowadza na rynek komputer, który odmienia losy firmy. iMac jest kolorowy, łatwy w obsłudze i przystępny cenowo. Jobs jest zachwycony reakcją publiczności na swój nowy produkt.

Film „Steve Jobs” to nie tylko wspaniała biografia jednego z najwybitniejszych ludzi w historii współczesnej technologii. To również film o pasji, ambicji i pragnieniu zmiany świata.

Baner Zlukaj Film

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Danny Boyle
scenariusz Aaron Sorkin
gatunek Biograficzny
produkcja USA, Wielka Brytania
premiera 5 września 2015 (Światowa) 13 listopada 2015 (Polska premiera kinowa)
boxoffice $34 441 873 na świecie$17 766 658 w USA$16 675 215 poza USA
budżet $30 000 000
na podstawie Walter Isaacson (biografia)
dystrybucja United International Pictures Sp z o.o.
studio Legendary Pictures (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Cloud Eight Films /
tytuł oryg. Steve Jobs

Steve Jobs (2015) to biograficzny dramat w reżyserii Danny'ego Boyle'a i według scenariusza Aarona Sorkina. Film opowiada o życiu i twórczości Steve'a Jobsa, założyciela i CEO firmy Apple. Akcja filmu rozgrywa się w trzech aktach, z których każdy skupia się na kulisach wprowadzenia na rynek jednego z kluczowych produktów firmy: Macintosha (1984), NeXT Cube (1988) i iMaca (1998).

Akt I: Macintosh (1984)

Film rozpoczyna się w 1984 roku, w dniu premiery Macintosha. Jobs, który wraca do Apple po sześciu latach nieobecności, jest zdeterminowany, aby zaprezentować światu nowy komputer, który zmieni sposób, w jaki ludzie korzystają z technologii. Jednak przed premierą Jobs musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z oporem ze strony wewnętrznych oponentów, którzy uważają, że Macintosh to zaawansowany technologicznie, ale zbyt drogi produkt.

W tym akcie Jobs jawi się jako charyzmatyczny lider, który nie boi się podejmować ryzyka. Jest również człowiekiem o silnym ego, który nie waha się stosować manipulacji, aby osiągnąć swoje cele.

Akt II: NeXT Cube (1988)

Po sukcesie Macintosha Jobs zakłada nową firmę, NeXT, która ma skupiać się na produkcji zaawansowanych technologicznie komputerów dla edukacji i biznesu. W 1988 roku NeXT wprowadza na rynek NeXT Cube, który jest wyposażony w rewolucyjny system operacyjny NeXTSTEP. Jednak Cube nie odnosi sukcesu komercyjnego, a Jobs jest zmuszony do zredukowania zatrudnienia w firmie.

W tym akcie Jobs staje się bardziej rozczarowany i cyniczny. Jest coraz bardziej świadomy, że jego marzenia o rewolucji technologicznej mogą się nie spełnić.

Akt III: iMac (1998)

W 1997 roku Jobs wraca do Apple, które jest na skraju bankructwa. Jobs wprowadza na rynek iMaca, który jest pierwszym komputerem osobistym Apple z kolorowym wyświetlaczem. iMac okazuje się komercyjnym sukcesem i pomaga Apple odzyskać pozycję lidera na rynku komputerów osobistych.

W tym akcie Jobs powraca do formy. Jest zdeterminowany, aby odbudować Apple i sprawić, że firma znów będzie innowacyjna.

Portret człowieka i geniusza

"Steve Jobs" to nie tylko film biograficzny, ale także intymny portret człowieka i geniusza. Boyle i Sorkin przedstawiają Jobsa jako złożoną postać, która jest jednocześnie charyzmatycznym liderem, genialnym wynalazcą i człowiekiem z problemami osobistymi.

Film jest wysoko oceniany przez krytyków, którzy chwalą jego reżyserię, scenariusz i aktorstwo. Fassbender w roli Jobsa otrzymał nominację do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Podsumowanie

"Steve Jobs" to film, który warto obejrzeć, aby poznać historię jednego z najwybitniejszych innowatorów XX i XXI wieku. To również film, który skłania do refleksji nad naturą geniuszu i sukcesu.

Steve Jobs (2015) to amerykańsko-brytyjski film biograficzny w reżyserii Danny'ego Boyle'a i scenariuszu Aarona Sorkina. Film opowiada o życiu Steve'a Jobsa, założyciela i dyrektora generalnego firmy Apple. Akcja rozgrywa się w trzech kluczowych momentach w karierze Jobsa: w 1984 roku przed premierą komputera Macintosh, w 1988 roku przed premierą komputera NeXT i w 1998 roku przed premierą komputera iMac.

Fabuła

Film rozpoczyna się w 1984 roku, gdy Steve Jobs przygotowuje się do premiery komputera Macintosh. Jobs jest przekonany, że Macintosh to produkt, który zmieni świat. Jest jednak pod presją ze strony dyrektora generalnego Apple, Johna Sculley'a, który obawia się, że Macintosh jest zbyt ryzykownym przedsięwzięciem.

W 1988 roku Jobs zostaje wyrzucony z Apple i zakłada nową firmę, NeXT. Jobs jest zdeterminowany, aby udowodnić, że jest w stanie odnieść sukces bez Apple. Jednak NeXT nie odnosi komercyjnego sukcesu.

W 1998 roku Jobs powraca do Apple. Jobs jest gotów powtórzyć sukces Macintosha z nowym produktem, iMaciem. iMac to rewolucyjny komputer, który jest prosty w obsłudze i atrakcyjny wizualnie.

Postacie

  • Steve Jobs (Michael Fassbender) to genialny, ale trudny człowiek. Jest obsesyjnie skupiony na swoich produktach i nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele.
  • Joanna Hoffman (Kate Winslet) jest wiceprezes ds. marketingu Apple. Jest lojalna wobec Jobsa, ale nie boi się mu się przeciwstawić.
  • Steve Wozniak (Seth Rogen) jest współzałożycielem Apple. Jest geniuszem inżynierii, ale nie ma takich umiejętności biznesowych jak Jobs.
  • John Sculley (Jeff Daniels) jest dyrektorem generalnym Apple. Jest pragmatycznym biznesmenem, który nie zawsze rozumie wizję Jobsa.

Krytyka

Film "Steve Jobs" otrzymał pozytywne recenzje od krytyków. Został doceniony za scenariusz, reżyserię i aktorstwo. Fassbender został nominowany do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową.

Podsumowanie

"Steve Jobs" to fascynujący film biograficzny o jednym z najbardziej wpływowych ludzi w historii. Film jest dobrze zrealizowany i oferuje wgląd w życie i twórczość jednego z najwybitniejszych geniuszy technologicznych.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film został nakręcony w trzech różnych stylach, aby oddać atmosferę każdego z przedstawionych okresów.
  • Film otrzymał nominację do pięciu Oscarów, w tym za najlepszy film, najlepszego aktora pierwszoplanowego i najlepszy scenariusz oryginalny.
  • Film jest dostępny do obejrzenia na platformach streamingowych, takich jak Netflix i HBO Max.

Ocena

"Steve Jobs" to film, który warto zobaczyć. To nie tylko biografia jednego z najwybitniejszych ludzi w historii, ale także fascynująca opowieść o wyścigu z czasem i o tym, jak wizja i determinacja mogą zmienić świat.

Aktor Postać
Steve Jobs
Joanna Hoffman
Steve Wozniak
John Sculley
Andy Hertzfeld
Chrisann Brennan
Lisa Brennan w wieku 19 lat
Lisa Brennan w wieku 9 lat
Lisa Brennan w wieku 5 lat
Andrea Cunningham
Joel Pforzheimer
Avie Tevanian
Mike Markkula
George Coates
Jandali
Inżynier z dyskietką
Pracowniczka linii lotniczych
Kierowniczka planu (NeXT)
Kierowniczka planu (NeXT)
Kierowniczka planu (NeXT)
Asystentka (NeXT)
Asystentka (iMac)
Asystentka (iMac)
Maruder
Maruder
VIP
VIP
Asystentka Andrei
Skrzypek
Prezenterka wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenterka wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenterka wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenterka wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenter wiadomości
Prezenter wiadomości
Uczestnik konferencji promocyjnej w 1998 roku
Ważna akcjonariuszka
Uczestniczka konferencji promocyjnej w 1998 roku
Członek zespołu marketingowego iMaca w Jordanii
Pracownica firmy Apple
Gillis, ochroniarz
Facet w budce telefonicznej w 1988 roku
VIP udzielający wywiadu kanałowi czwartemu
Uczestniczka konferencji promocyjnej
Inwestor podczas otwarcia w 1988 roku
VIP na konferencji promocyjnej
Członek widowni
Stała klientka kawiarni
Pracownik firmy Apple
Kierowniczka sceny Steve'a
Uczestniczka konferencji promocyjnej w 1988 roku
Uczestnik konferencji promocyjnej w 1988 roku
Inżynier w 1998 roku
Stały klient kafejki
Inspicjent Steve`a
Dozorczyni
Uczestniczka konferencji promocyjnej w 1988 roku
Alicia Johnson / Członkini zespołu marketingowego
Uczestnik konferencji promocyjnej
Matt McKulsky, ochroniarz podczas konferencji promocyjnej w 1998 roku
Rezydent chińskiej dzielnicy
Ważny inwestor
Inżynier produktu w NeXt
Robert Houghton
Inżynier w 1998 roku
Ważny inwestor
VIP
Kamerzysta
Kierowniczka planu Steve`a
Inwestorka dostarczająca kapitału wysokiego ryzyka
Inżynier produktu
Uczestnik konferencji promocyjnej
Reporter w terenie
Statysta na scenie teatralnej
Uczestnik konferencji promocyjnej
Pracownik firmy Apple
Uczestniczka konferencji promocyjnej
Uczestniczka konferencji promocyjnej w 1998 roku
Fotograf prasowy
Uczestnik konferencji promocyjnej
Inżynier produktu w 1998 roku
Inżynier produktu w 1984 roku
Członek zespołu marketingowego
Członek zarządu
Ważna uczestniczka konferencji promocyjnej w 1998 roku
Ochroniarz na imprezie
Uczestnik konferencji promocyjnej
Reporterka w terenie
Reporter techniczny
Uczestnik konferencji promocyjnej
Ważny akcjonariusz
Inżynier produktu
Ważny uczestnik konferencji promocyjnej
Ważny akcjonariusz
Inspicjent
Kamerzysta
Inżynier pokolenia X w 1998 roku
Członek rady nadzorczej firmy Apple
Inżynier dźwięku we Flint
Don Denman
Uczestnik konferencji promocyjnej
Kamerzysta
Ralph, woźny
Fotograf prasowy
Uczestnik konferencji promocyjnej
Uczestnik konferencji promocyjnej
Kamerzysta Joseph
Ważny uczestnik konferencji promocyjnej
Kierowniczka sceny we Flint
Główny inżynier firmy NeXT
Pat Mcardle
Ważny inwestor
Koleżanka Steve'a
Ochroniarz na konferencji promocyjnej
Patti Kenyon
Katie Kallick
Ważny uczestnik konferencji promocyjnej
Bizneswoman
Uczestniczka konferencji promocyjnej
Biznesmen z Hongkongu
Szef kuchni
Steve Capps
Reporter w terenie
Ważny inwestor
Uczestnik konferencji promocyjnej
Akcjonariusz
Ochroniarz firmy Apple w Symphony Hall
Fotograf prasowy
Ważna inwestorka
Tim Caplan
Ważny uczestnik konferencji promocyjnej MacIntosha
Uczestniczka konferencji promocyjnej
Czlonek zespołu ds. marketingu
Uczestnik konferencji promocyjnej
Ochroniarz na konferencji promocyjnej
Uczestniczka konferencji promocyjnej w 1998 roku
Lynn Levine
VIP udzielający wywiadu w wiadomościach
Elizabeth Ramos
Brian Howard, inżynier produktu
VIP inwestujący w produkt
Inżynier produktu
Inżynier produktu
Technik sceniczny
Larry Kenyon
Arthur Rock
Członkini zespołu ds. marketingu
Ważny akcjonariusz
Fotograf prasowy
Ochroniarz na konferencji promocyjnej
Rony Sebok
Przyjaciółka Lisy
Inżynier produktu
Dziennikarz na konferencji promocyjnej firmy NeXT
Członkini zespołu ds. marketingu w 1998 roku
Ważny członek rady nadzorczej
Pracownik firmy Apple
Kobieta prowadząca Porsche
VIP
Dziennikarz
Bill Martin
Larry Tesler
Burrell Smith
Mężczyzna w operze w 1988 roku
Osoba zajmująca się organizacją bankietów
Pracownik firmy Apple
Uczestnik konferencji promocyjnej
Uczestnik konferencji promocyjnej w 1998 roku
Pasażer w trolejbusie
Maszynista sceny
Inżynier Apple w 1984 roku
Uczestnik konferencji promocyjnej w 1998 roku
Akcjonariuszka
Inspicjent
Pracownik firmy Apple w 1984 roku
Hindus zajmujący się organizacją bankietów
VIP akcjonariusz
VIP
Inżynier NeXT
Główny inspicjent
Członek VIP
Spóźnialska
Apple Gen-Xer
Mieszkaniec chińskiej dzielnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *