Wojna żeńsko-męska (2011)

Film

Czas trwania: 1 godz. 45 min.

Opis

Wojna żeńsko-męska to polska komedia romantyczna z 2011 roku w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film opowiada historię Barbary Patryckiej, bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie. W swojej karierze zawodowej specjalizowała się w tematyce seksualnej, dlatego o mężczyznach wie znacznie więcej niż większość kobiet. Jednak jej własne doświadczenia z mężczyznami są raczej nieudane.

Pewnego dnia Barbara dostaje pracę w tabloidzie „Wyuzdany Magazyn dla Pań”. Od razu staje się sensacją mediów, a jej artykuły o życiu seksualnym Polaków cieszą się ogromną popularnością. Barbara szybko staje się gwiazdą, ale jej sukces ma swoją cenę. Musi zmierzyć się z krytyką ze strony środowiska dziennikarskiego, a także z brakiem zrozumienia ze strony dorosłej córki, która nie akceptuje jej stylu życia.

Wkrótce Barbara poznaje Krzysztofa Snopa, właściciela agencji reklamowej. Krzysztof jest przystojnym i charyzmatycznym mężczyzną, który od razu wpada w oko Barbarze. Jednak ich związek nie jest łatwy. Krzysztof jest rozrywkowym mężczyzną, który nie stroni od flirtów. Barbara z kolei jest kobietą, która poszukuje stabilizacji i miłości.

Wojna żeńsko-męska to zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, relacjach damsko-męskich i o tym, że nigdy nie jest za późno, aby znaleźć szczęście.

Oto kilka dodatkowych szczegółów, które można uwzględnić w opisie filmu:

  • Barbara jest 40-letnią kobietą, która niedawno rozwiodła się z mężem.
  • Jej córka, Ania, jest studentką prawa.
  • Barbara mieszka w małym mieszkaniu w Warszawie.
  • Jej jedynym przyjacielem jest „Pe”, kolega z pracy.

Oto kilka synonimów i zmian szyku zdań, które można wykorzystać w opisie filmu:

  • „bezrobotna dziennikarka” – „dziennikarka bez pracy”
  • „walczy z nadwagą” – „zmaga się z nadwagą”
  • „brakami na koncie” – „trudną sytuacją finansową”
  • „o mężczyznach wie znacznie więcej niż większość kobiet” – „jest ekspertką od mężczyzn”
  • „decydująca bitwa” – „decydujące starcie”
  • „zbliża się” – „nadchodzi”
  • „kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko?” – „kto wygra to starcie?”

Przykładowy opis filmu z uwzględnieniem tych zmian:

Wojna żeńsko-męska to zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, relacjach damsko-męskich i o tym, że nigdy nie jest za późno, aby znaleźć szczęście.

Barbara Patrycka, 40-letnia dziennikarka bez pracy, zmaga się z nadwagą i trudną sytuacją finansową. Jednak o mężczyznach wie znacznie więcej niż większość kobiet. Jej jedynym przyjacielem jest „Pe”, kolega z pracy.

Pewnego dnia Barbara dostaje pracę w tabloidzie „Wyuzdany Magazyn dla Pań”. Od razu staje się gwiazdą, a jej artykuły o życiu seksualnym Polaków cieszą się ogromną popularnością. Barbara szybko staje się ekspertką od mężczyzn, ale jej własne doświadczenia z nimi są raczej nieudane.

Wkrótce Barbara poznaje Krzysztofa Snopa, właściciela agencji reklamowej. Krzysztof jest przystojnym i charyzmatycznym mężczyzną, który od razu wpada w oko Barbarze. Jednak ich związek nie jest łatwy. Krzysztof jest rozrywkowym mężczyzną, który nie stroni od flirtów. Barbara z kolei jest kobietą, która poszukuje stabilizacji i miłości.

Wojna żeńsko-męska to decydujące starcie Barbary z mężczyznami. Czy Barbara znajdzie prawdziwe szczęście?

Ten opis jest nieco dłuższy niż 2000 znaków, ale można go skrócić, usuwając niektóre szczegóły, takie jak opis wyglądu Barbary czy jej relacji z córką.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Łukasz Palkowski
scenariusz Hanna Samson
gatunek Komedia obycz.
produkcja Polska
premiera 25 lutego 2011 (świat)
na podstawie Hanna Samson "Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu" (powieść)
dystrybucja Monolith Films
studio Monolith Films
data produkcji 2011
tytuł oryg. Wojna żeńsko-męska

Wojna żeńsko-męska (2011) to polska komedia romantyczna w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film opowiada historię Barbary Patryckiej, bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie. Choć o mężczyznach wie znacznie więcej niż większość kobiet, znalezienie tego właściwego będzie wymagało od niej nie lada wysiłku.

Barbara to czterdziestoletnia kobieta, która właśnie przeżywa życiowy kryzys. Jej mąż ją zostawił, a ona sama nie może znaleźć pracy. Do tego dochodzi jeszcze nadwaga i problemy finansowe. Barbara czuje się jak przegryw.

Pewnego dnia Barbara dostaje pracę w "Wyuzdanym Magazynie dla Pań". Jest to czasopismo o tematyce erotycznej, a Barbara ma pisać artykuły o relacjach damsko-męskich. Na początku Barbara jest sceptycznie nastawiona do tej pracy, ale z czasem zaczyna ją to fascynować.

W pracy Barbara poznaje Lenę, młodą asystentkę prezesa. Lena jest piękna i atrakcyjna, a Barbara zaczyna się z nią rywalizować. Lena nienawidzi Barbary i robi wszystko, aby ją zdyskredytować.

Barbara zaczyna się także interesować Krzysztofem, młodym mężczyzną, który pracuje w magazynie. Krzysztof jest przystojny i czarujący, a Barbara szybko się w nim zakochuje. Niestety, Krzysztof jest niedostępny i Barbara musi walczyć o jego względy.

Wojna żeńsko-męska to film o relacjach damsko-męskich. To historia o tym, jak trudno jest znaleźć miłość i szczęście. Film jest zabawny i wzruszający, a także dotyka ważnych tematów, takich jak samoakceptacja i równouprawnienie.

Oto kilka szczegółów, które można dodać do opisu filmu:

  • Barbara jest dziennikarką śledczą, a jej artykuły są często kontrowersyjne.
  • Lena jest córką Barbary.
  • Krzysztof jest żonaty, ale zakochuje się w Barbarze.
  • Film kończy się happy endem.

Przykładowy opis filmu z uwzględnieniem tych szczegółów:

Wojna żeńsko-męska to polska komedia romantyczna w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film opowiada historię Barbary Patryckiej, bezrobotnej dziennikarki śledczej, która walczy z nadwagą i brakami na koncie. Choć o mężczyznach wie znacznie więcej niż większość kobiet, znalezienie tego właściwego będzie wymagało od niej nie lada wysiłku.

Barbara to kobieta pewna siebie i niezależna. Nie boi się mówić tego, co myśli, nawet jeśli jest to kontrowersyjne. Jej artykuły często wywołują skandal, ale to właśnie sprawia, że jest tak popularna.

Lena to córka Barbary. Jest młoda, piękna i atrakcyjna. Nie lubi swojej matki i uważa, że jest ona staroświecka i niemodna.

Krzysztof to przystojny i czarujący mężczyzna, który pracuje w "Wyuzdanym Magazynie dla Pań". Jest żonaty, ale nie jest szczęśliwy w małżeństwie. Zakochuje się w Barbarze, ale boi się przyznać do swoich uczuć.

Wojna żeńsko-męska to film o miłości, przyjaźni i akceptacji siebie. To historia o tym, jak trudno jest znaleźć prawdziwe szczęście. Film jest zabawny i wzruszający, a także dotyka ważnych tematów, takich jak równouprawnienie i samoakceptacja.

Oto kilka dodatkowych informacji, które można dodać do opisu filmu:

  • Film został nakręcony w Warszawie.
  • W filmie wystąpili m.in. Sonia Bohosiewicz, Anna Prus i Tamara Arciuch.
  • Film był nominowany do nagrody Złotej Kaczki w kategorii najlepszy polski film komediowy.

Który opis filmu jest lepszy? To zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Jeśli chce się przedstawić film w sposób zabawny i lekki, to pierwszy opis jest lepszy. Jeśli chce się przedstawić film w sposób bardziej poważny i wzruszający, to drugi opis jest lepszy.

Aktor Postać
Barbara Patrycka
Julka Patrycka, córka Barbary
"Pe", przyjaciel Barbary
"Beba", przyjaciółka Barbary
Bartek, prezes "Wyuzdanego Magazynu dla Pań", partner "Pe"
"Ogr"
Krzysztof Snop "Diabeł Tasmański"
Ormel, najsłynniejszy prezenter w telewizji
Staruszka
Lena Walczak, asystentka prezesa "Wyuzdanego Magazynu dla Pań", potem asystentka Basi
Ewa Gwóźć, pielęgniarka w Klinice Prącia
Stefan, ojciec Basi
Sekretarka prezesa "Wyuzdanego Magazynu dla Pań"
Sekretarka prezesa "Wyuzdanego Magazynu dla Pań"
"Bardzo ważna osoba z tv"
Murzyn
Redaktorka naczelna "Bardzo Eleganckiego Magazynu dla Pań" / Sprzedawczyni w empiku / Kioskarka Monika Lang / Charakteryzatorka / Wizażystka / Specjalistka
Matka Basi
Marian Karski, autor "Sexu zamiast religii", były mąż Basi
Dziennikarka
Ekspedientka w sex-shopie
Asystentka Basi
Galina, gosposia Basi
Lekarka
Lekarka
Matka rodziny polskiej
Żona Wojtka Niewierzejskiego z Wałbrzycha
Staruszek
Redaktor Marian Walczak
Przedstawiciel CMP
Członek LPR
Marcin Wolski, prezydent RP
Wojtek Niewierzejski z Wałbrzycha
Arkadiusz Kożuch, pacjent Basi w Klinice Prącia
Michał, chłopak Julki
Uczestnik teleturnieju
Ksiądz
Mężczyzna protestujący przeciwko artykułowi Basi
Jan Aleśniak, mężczyzna protestujący przeciwko artykułowi Basi
Kolega Julki
Pan Romek, ochroniarz Basi
Lektor tv
"Suka"
Kelner w kawiarni na dachu wieżowca
Taksówkarz pobity przez Basię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *