Pusher II – Krew na rękach / Pusher II (2004)
Film
Czas trwania: 1 godz. 40 min.
Opis
Pusher II – Krew na rękach to duński film kryminalny z 2004 roku, napisany i wyreżyserowany przez Nicolasa Windinga Refna. Jest to drugi film z trylogii Pusher, przedstawiający życie przestępców w Kopenhadze.
Akcja filmu rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszego filmu. Tony, były handlarz narkotyków, wychodzi z więzienia. Jest zdeterminowany, aby zerwać z przeszłością i zacząć nowe życie.
Początkowo Tony stara się znaleźć pracę, ale bezskutecznie. W końcu decyduje się zwrócić się do swojego ojca, Franka, który jest jednym z najważniejszych gangsterów w Kopenhadze.
Frank oferuje Tony’emu pracę jako kierowca. Tony początkowo niechętnie zgadza się, ale z czasem zaczyna angażować się w rodzinny interes.
Pewnego dnia Tony zostaje wysłany do Amsterdamu po dostawę heroiny. W drodze powrotnej do Kopenhagi dochodzi do wypadku, w wyniku którego Tony traci heroinę.
Tony musi teraz znaleźć sposób, aby zdobyć pieniądze na odkupienie heroiny od swojego ojca. W tym celu decyduje się na współpracę z Vanją, lokalnym gangsterem, który chce przejąć kontrolę nad rynkiem narkotykowym w Kopenhadze.
Współpraca Tony’ego z Vanją prowadzi do serii brutalnych wydarzeń, które zmuszają Tony’ego do podjęcia ostatecznej decyzji o swojej przyszłości.
Film Pusher II – Krew na rękach to mroczna i brutalna opowieść o życiu w półświatku. Film jest realistyczny i bezkompromisowy, ukazując świat przestępców bez zbędnej taryfy ulgowej.
W filmie występują:
- Mads Mikkelsen jako Tony
- Leif Sylvester jako Vanja
- Zlatko Buric jako Frank
- Maria Erwolter jako Gry
Film został doceniony przez krytyków, którzy chwalili jego realistyczny styl i aktorstwo. Film zdobył także kilka nagród, w tym nominację do nagrody Bodil za najlepszy film duński.
Oto kilka ciekawostek dotyczących filmu:
- Film był kręcony w Kopenhadze w ciągu 25 dni.
- W filmie wystąpili prawdziwi gangsterzy, którzy udzielili konsultacji technicznych.
- Film był inspiracją dla amerykańskiego filmu „Drive” z 2011 roku.
W dalszej części opisu filmu można rozwinąć niektóre wątki, np.:
- Można opisać relację Tony’ego z jego ojcem, Frankiem. Tony z jednej strony nienawidzi swojego ojca za to, co zrobił, ale z drugiej strony jest do niego przywiązany.
- Można opisać charakteryzację postaci Tony’ego. Tony jest młodym mężczyzną, który jest fizycznie silny i agresywny. Jest też inteligentny i sprytny.
- Można opisać motywację Tony’ego do rozpoczęcia współpracy z Vanją. Tony chce zdobyć pieniądze, aby uciec od swojego ojca i zacząć nowe życie.
Oto kilka przykładowych fragmentów opisu, w których wykorzystano synonimy i zmieniono szyk zdania:
- Po wyjściu z więzienia Tony, były handlarz narkotyków, starał się ułożyć życie na nowo. Jednak jego ojciec, jeden z najważniejszych gangsterów w Kopenhadze, nie miał zamiaru pozwolić mu na to.
- Tony początkowo niechętnie zgodził się na pracę dla swojego ojca, ale z czasem zaczął angażować się w rodzinny interes.
- W drodze powrotnej do Kopenhagi dochodzi do wypadku, w wyniku którego Tony traci heroinę. Tony jest wściekły i zdeterminowany, aby odzyskać heroinę.
- Współpraca Tony’ego z Vanją prowadzi do serii brutalnych wydarzeń, które zmuszają Tony’ego do podjęcia ostatecznej decyzji o swojej przyszłości.
Oczywiście, ostateczny kształt opisu zależy od autora. Można go dostosować do swoich własnych preferencji i stylu pisania.