Płynące wieżowce (2013)

Film

Czas trwania: 1 godz. 33 min.

Opis

Płynące wieżowce (2013) to poruszająca opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji siebie i innych. Film wyreżyserowany przez Tomasza Wasilewskiego porusza temat, który w Polsce wciąż budzi kontrowersje, czyli homoseksualizm.

Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody mężczyzna, który mieszka z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru jego życie jest poukładane i szczęśliwe. Kuba studiuje na AWF-ie, trenuje pływanie i jest jednym z najlepszych zawodników w kraju. Jest też zakochany w Sylwii i planuje z nią przyszłość.

Pewnego wieczoru Kuba poznaje na imprezie Michała (Bartosz Gelner). Między chłopakami rodzi się silna więź emocjonalna. Kuba zaczyna odczuwać do Michała coś więcej niż zwykłą sympatię. Jest przerażony swoimi uczuciami i nie wie, jak sobie z nimi poradzić.

Związek Kuby z Sylwią zaczyna się psuć. Kuba jest coraz bardziej rozdarty między swoimi uczuciami do Michała a miłością do Sylwii. Sylwia czuje, że coś jest nie tak, ale nie wie, co się dzieje.

Kuba musi podjąć trudną decyzję. Czy ma pozostać z Sylwią, z którą jest od lat i którą kocha, czy też wybrać Michała, z którym czuje się szczęśliwy?

Film „Płynące wieżowce” to szczera i poruszająca opowieść o miłości, akceptacji i poszukiwaniu własnej drogi w życiu. Obraz został doceniony przez krytyków i widzów na całym świecie. Zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Główną na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach oraz Nagrodę Jury Młodych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Oto kilka kluczowych wątków, które porusza film:

  • Homoseksualizm. Film „Płynące wieżowce” jest jednym z pierwszych polskich filmów, które w tak otwarty sposób poruszają temat homoseksualizmu. Obraz pokazuje, że homoseksualizm to nie choroba czy zboczenie, a po prostu inna orientacja seksualna.
  • Dojrzewanie. Kuba jest młodym człowiekiem, który dopiero odkrywa siebie. Musi zmierzyć się z trudnymi uczuciami i decyzjami, które zaważą na jego przyszłości.
  • Akceptacja. Film porusza kwestię akceptacji siebie i innych. Kuba musi nauczyć się akceptować swoją orientację seksualną, a także akceptować miłość Sylwii.

„Płynące wieżowce” to film, który warto obejrzeć. To poruszająca i pełna emocji opowieść, która może skłonić do refleksji nad ważnymi kwestiami.

Oto kilka innych aspektów, które warto poruszyć w opisie filmu:

  • Miejsce akcji. Film rozgrywa się w Warszawie. Miasto jest tłem dla historii Kuby i Michała.
  • Muzyka. W filmie wykorzystano muzykę pochodzącą z Polski i Europy. Muzyka podkreśla dramatyzm i emocje, jakie towarzyszą bohaterom.
  • Zdjęcia. Film został zrealizowany w realistycznym stylu. Zdjęcia podkreślają codzienność bohaterów i ich wewnętrzne rozterki.

Podsumowując, „Płynące wieżowce” to film, który warto obejrzeć. To poruszająca i pełna emocji opowieść, która może skłonić do refleksji nad ważnymi kwestiami.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Tomasz Wasilewski
scenariusz Tomasz Wasilewski
gatunek Melodramat
produkcja Polska
premiera 18 kwietnia 2013 (Światowa) 22 listopada 2013 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Film Point Group
studio Alter Ego Pictures / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie)
tytuł oryg. Płynące wieżowce
inne tytuły Floating Skyscrapers Miedzynarodowe Floating Skyscrapers USA Floating Skyscrapers Wielka Brytania

Płynące wieżowce to dramat filmowy z 2013 roku w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Obraz opowiada historię młodego chłopaka, Kuby, który zmaga się z odkryciem swojej homoseksualnej orientacji. Film porusza tematykę dojrzewania, poszukiwania własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych.

Kuba (Mateusz Banasiuk) to młody pływak, który mieszka w Warszawie z matką (Katarzyna Herman) i swoją dziewczyną, Sylwią (Marta Nieradkiewicz). Z pozoru życie Kuby jest poukładane i szczęśliwe. Ma kochającą rodzinę, utalentowaną dziewczynę i perspektywy na udaną karierę sportową.

Jednak pewnego dnia Kuba poznaje Michała (Bartosz Gelner), młodego chłopaka, który od razu wzbudza w nim zainteresowanie. Między nimi rodzi się silna więź emocjonalna. Kuba zaczyna odkrywać swoje uczucia do mężczyzny i zmagać się z wewnętrznym konfliktem.

Romans Kuby i Michała staje się przyczyną wielu problemów w życiu Kuby. Jego związek z Sylwią zaczyna się rozpadać, a sam Kuba pogrąża się w wewnętrznym chaosie. Chłopak nie wie, co zrobić ze swoimi uczuciami i jak pogodzić je z oczekiwaniami otoczenia.

Płynące wieżowce to film szczery i poruszający. Obraz w realistyczny sposób przedstawia proces odkrywania własnej tożsamości i akceptacji siebie. Film jest również opowieścią o miłości, która może przełamać wszelkie bariery.

Film został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach oraz Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Oto kilka kluczowych scen z filmu:

  • Scena spotkania Kuby i Michała na imprezie. Kuba jest zafascynowany Michałem od pierwszego wejrzenia.

  • Scena rozmowy Kuby z matką o jego orientacji seksualnej. Kuba jest przerażony reakcją matki, ale ta okazuje się być dla niego bardzo wsparciem.

  • Scena rozstania Kuby i Sylwii. Kuba i Sylwia są w rozpaczy, ale wiedzą, że ich związek nie ma przyszłości.

  • Scena pocałunku Kuby i Michała. Kuba i Michał w końcu ulegają swojej miłości i wyznają sobie uczucia.

Płynące wieżowce to film, który pozostawia widza z licznymi pytaniami i refleksjami. Obraz porusza trudne tematy, ale robi to w sposób szczery i bez owijania w bawełnę. Film jest polecam wszystkim, którzy szukają dobrego kina, które porusza ważne społeczne problemy.

Aktor Postać
Kuba
Sylwia, dziewczyna Kuby
Michał
Ewa, matka Kuby
Monika, przyjaciółka Sylwii
Krystyna, matka Michała
Jacek, ojciec Michała
Trener Kuby
Ania, siostra Michała
Paweł, mąż Ani
Witek
Matylda, koleżanka Sylwii na bankiecie
Staszek
Weronika, koleżanka Sylwii na bankiecie
Kelnerka Magda
Kacper
Piotrek
Mężczyzna w restauracji
Chłopak pod prysznicem
Kobieta w restauracji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *