7 uczuć (2018)

Film

Czas trwania: 1 godz. 56 min.

Opis

7 uczuć to film Marka Koterskiego, który opowiada o Adasiu Miauczyńskim, neurotycznym nauczycielu, który nie potrafi być szczęśliwy. Aby poprawić jakość swojego życia, postanawia cofnąć się do czasów swojego dzieciństwa, aby nauczyć się odczuwania siedmiu podstawowych uczuć: radości, złości, smutku, strachu, samotności, wstydu i poczucia winy.

Film rozpoczyna się w momencie, gdy Adaś jest już dorosłym mężczyzną. Mieszka z matką, jest nieszczęśliwy w pracy i w związku. Pewnego dnia spotyka tajemniczą kobietę, która daje mu klucz do maszyny do podróży w czasie. Adaś postanawia wykorzystać tę okazję, aby wrócić do swojego dzieciństwa i nauczyć się przeżywać emocje, których nie potrafił odczuwać jako dorosły.

Podróż do przeszłości jest dla Adasia ekstremalnym przeżyciem. Zostaje wrzucony w świat, który jest zarówno znajomy, jak i obcy. Musi zmierzyć się ze swoimi dawnymi lękami, problemami i relacjami z innymi ludźmi.

W miarę upływu czasu Adaś zaczyna rozumieć, że emocje są integralną częścią życia. Uczy się je nazywać i wyrażać. Dzięki temu zaczyna odczuwać radość, szczęście i spełnienie.

7 uczuć to film komediowy, ale również dramatyczny. Jest to poruszająca historia o tym, jak ważne jest, aby umieć odczuwać emocje. Film uczy nas, że emocje są naturalne i że nie powinniśmy się ich wstydzić.

Oto kilka konkretnych przykładów zastosowania synonimów i zmiany szyku zdania w opisie filmu:

  • „Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji.”

Synonim:

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy borykał się z trudnością nazywania towarzyszących mu uczuć.

Zmiana szyku zdania:

Kiedy miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji, Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa.

  • „Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji.”

Synonim:

Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, aby nauczyć się nazywać i przeżywać podstawowe emocje, takie jak radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy.

Zmiana szyku zdania:

Aby nauczyć się nazywać i przeżywać podstawowe emocje, takie jak radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy, Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa.

  • „Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć.”

Synonim:

Aby uczynić swoje dorosłe życie szczęśliwszym, Adaś Miauczyński postanawia cofnąć się do czasów, w których wydawało mu się, że wszystko jest proste i łatwe, aby nauczyć się odczuwać emocje, których nie potrafił odczuwać jako dorosły.

Zmiana szyku zdania:

Aby nauczyć się odczuwać emocje, których nie potrafił odczuwać jako dorosły, Adaś Miauczyński postanawia cofnąć się do czasów, w których wydawało mu się, że wszystko jest proste i łatwe, aby uczynić swoje dorosłe życie szczęśliwszym.

Mam nadzieję, że ten opis filmu spełnił Twoje oczekiwania.

Baner DisplayMovies

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Marek Koterski
scenariusz Marek Koterski
gatunek Dramat, Komedia
produkcja Polska
premiera 19 września 2018 (Światowa) 12 października 2018 (Polska premiera kinowa)
dystrybucja Kino Świat
studio Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie) / Studio Orka (koprodukcja) / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF)
tytuł oryg. 7 uczuć
inne tytuły 7 Emotions Miedzynarodowe

7 uczuć to polski film fabularny z 2018 roku w reżyserii Marka Koterskiego. Jest to jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat, który zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w siedmiu kategoriach.

Fabuła

Głównym bohaterem filmu jest Adaś Miauczyński, neurotyczny nauczyciel, który nie potrafi być szczęśliwy. Nie potrafi nazwać i zrozumieć swoich emocji, przez co jego życie jest pełne chaosu i frustracji.

Pewnego dnia Adaś dowiaduje się o cudownym urządzeniu, które pozwala mu cofnąć się w czasie do czasów swojego dzieciństwa. Postanawia wykorzystać tę okazję, aby nauczyć się przeżywać siedem podstawowych emocji: radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy.

Podróż do przeszłości

Powrót do dzieciństwa nie jest dla Adasia łatwy. Musi zmierzyć się z bolesnymi wspomnieniami, takimi jak śmierć ojca, rozwód rodziców czy przemoc w szkole. Jednak stopniowo zaczyna odkrywać, że emocje są naturalną częścią życia i że nie trzeba się ich bać.

Komedie i refleksje

7 uczuć to film, który łączy w sobie komedię i refleksję. Jest to pełna humoru i wzruszeń opowieść o tym, jak ważne jest, aby nauczyć się przeżywać emocje.

Humor

Film obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji. Adaś, który jest postacią dość groteskową, często wpada w zabawne tarapaty. Na przykład, gdy próbuje przeżyć radość, zostaje zaatakowany przez psa.

Refleksja

Obok humoru, 7 uczuć to także film, który skłania do refleksji. Koterski porusza w nim ważne tematy, takie jak:

  • znaczenie emocji w życiu człowieka
  • trudności w nazywaniu i wyrażaniu emocji
  • wpływ emocji na nasze relacje z innymi

Podsumowanie

7 uczuć to film, który warto zobaczyć. Jest to oryginalna i poruszająca opowieść o emocjach, która z pewnością zapadnie w pamięć.

Oto kilka dodatkowych detali, które można uwzględnić w opisie filmu:

  • Adaś Miauczyński to postać, która jest dobrze znana fanom twórczości Marka Koterskiego. Pojawił się już w kilku poprzednich filmach reżysera, takich jak Wszyscy jesteśmy Chrystusami (1991) czy Dzień świra (1998).
  • W filmie 7 uczuć Adasia Miauczyńskiego gra Michał Koterski, syn reżysera.
  • Film został nakręcony w Warszawie i okolicach.

Oto kilka przykładowych zmian szyk zdania, które można zastosować w opisie filmu:

  • Zamiast "Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa" można napisać "Czasy swojego dzieciństwa odwiedza Adaś Miauczyński".
  • Zamiast "miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu emocji" można napisać "emocje towarzyszące mu były dla niego trudne do nazwania".
  • Zamiast "aby poprawić jakość swego dorosłego już życia" można napisać "aby uczynić swoje dorosłe życie lepszym".
  • Zamiast "aby nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć" można napisać "aby odkryć, czym są siedem podstawowych uczuć".
  • Zamiast "Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji" można napisać "Ta podróż do przeszłości, pełna niespodzianek, jest źródłem wielu zabawnych, a nawet komicznych sytuacji".

Oczywiście, powyższe zmiany są tylko propozycjami. Można je wykorzystać lub nie, w zależności od własnych preferencji.

Aktor Postać
Adaś Miauczyński
Aldek Sałacki
Małgorzata Starecka
Zosia Muszyńska
Weronika Porankowska
Teresa Prawicz
Bolechowski
Jurek "Gruby"
Ryszek Gott
Miki
Kolega Mikiego
Kolega Mikiego
Geograf
Wychowawczyni
Woźna
Historyczka
Dyrektor szkoły
Mama Adasia i Mikiego
Lucjan
Mama "Grubego"
Mama Gosi
Macocha Ryszka
Tata Ryszka
Mama Aldka
Tata Porankowskiej
Mama Zosi
Marunio
Sąsiadka Miauczyńskich
Sąsiadka Miauczyńskich
Docent Ludwik
Pani Dana
Pani Aga
Panna Krysia
Sąsiadka Zosi
Konduktor
Terapeutka
"Koniu"
"Byku"
Dziewczyna rozwydrzona
Dziewczyna z lekkim zezem
"Starter"
Dziewczynka
Chłopczyk
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczennica w klasie
Uczeń w klasie
Uczeń w klasie
Uczeń w klasie
Uczeń w klasie
Uczeń w klasie
Sprzedawczyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *