Prime Time (2021)

Film

Czas trwania: 1 godz. 33 min.

Opis

Prime Time to trzymający w napięciu dramat psychologiczny, który przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku. Wtedy to Sebastian (Bartosz Bielenia), młody mężczyzna o skomplikowanej psychice, wchodzi z bronią w ręku do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę Mirę Kryle (Magdalena Popławska) i ochroniarza Grzegorza (Andrzej Kłak). Ma tylko jedno żądanie: wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności.

Sebastian jest zagubiony i samotny. Nie ma bliskich, nie utrzymuje stałych relacji. Odczuwa nieustanny lęk i poczucie odrzucenia. Wierzy, że tylko poprzez swoje wystąpienie w telewizji będzie w stanie przekazać światu ważne przesłanie. Chce opowiedzieć o swoich doświadczeniach, o tym, jak czuje się człowiek, który nie pasuje do świata.

W czasie, gdy Sebastian i jego zakładnicy są uwięzieni w studio, policja i negocjatorzy próbują znaleźć sposób na rozwiązanie sytuacji. W tym samym czasie w telewizji emitowany jest program informacyjny, który relacjonuje wydarzenia na żywo. Widzowie z zapartym tchem śledzą rozwój sytuacji, próbując zrozumieć motywacje Sebastiana.

Historia Sebastiana to opowieść o ludzkiej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. To również film o tym, jak media mogą być wykorzystane do manipulacji i szerzenia dezinformacji.

Charaktery i relacje

Sebastian to postać złożona i pełna sprzeczności. Z jednej strony jest to człowiek inteligentny i wrażliwy, z drugiej strony jest impulsywny i niestabilny emocjonalnie. Jego zachowanie jest często niezrozumiałe dla otoczenia.

Mira Kryle to doświadczona prezenterka, która nie boi się konfrontacji. Jest inteligentna i wygadana, ale też ma swoje słabości. W przeszłości doświadczyła traumy, która wciąż ją mści.

Grzegorz to ochroniarz, który jest lojalny wobec swojego pracodawcy. Jest twardy i zdecydowany, ale też ma szacunek dla ludzkiego życia.

Relacje między bohaterami są napięte i pełne emocji. Sebastian i Mira są jak dwie strony tej samej monety. Oboje czują się samotni i odrzuceni. Grzegorz jest pośrednikiem między nimi. To on próbuje znaleźć sposób na rozwiązanie sytuacji i ochronić zakładników.

Motywy i przesłanie

Motywem przewodnim filmu jest samotność. Sebastian jest samotny od dziecka. Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze mały. Nie ma bliskich, nie utrzymuje stałych relacji. Wierzy, że tylko poprzez swoje wystąpienie w telewizji będzie w stanie przekazać światu ważne przesłanie. Chce opowiedzieć o swoich doświadczeniach, o tym, jak czuje się człowiek, który nie pasuje do świata.

Innym ważnym motywem jest potrzeba akceptacji. Sebastian chce być akceptowany takim, jakim jest. Chce, żeby ludzie go zrozumieli. Wie, że to trudne, ale jest gotów walczyć o swoje miejsce w świecie.

Film Prime Time to również opowieść o mediach. Sebastian wykorzystuje media do szerzenia swojego przesłania. Wie, że to skuteczny sposób na dotarcie do dużej liczby ludzi. Jednak media mogą być również wykorzystane do manipulacji i szerzenia dezinformacji.

Ocena

Prime Time to dobrze zrealizowany film, który porusza ważne tematy. Bartosz Bielenia w roli Sebastiana daje znakomitą kreację. Jego postać jest pełna emocji i nieprzewidywalna. Magdalena Popławska i Andrzej Kłak również dobrze odgrywają swoje role.

Film jest utrzymany w napięciu od początku do końca. Widz nie wie, co wydarzy się za chwilę. Nie wiadomo, czy Sebastian zrealizuje swoje żądanie, czy też dojdzie do tragedii.

Podsumowanie

Prime Time to trzymający w napięciu dramat psychologiczny, który porusza ważne tematy. Film jest dobrze zrealizowany, a aktorzy dają znakomite kreacje.

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Jakub Piątek
scenariusz Jakub Piątek, Łukasz Czapski
gatunek Thriller, Psychologiczny
produkcja Polska
premiera 30 stycznia 2021 (Światowa) 14 kwietnia 2021 (Polska premiera)
studio Watchout Studio (produkcja) / Krakowskie Biuro Festiwalowe (koprodukcja) / Polski Instytut Sztuki Filmowej (współfinansowanie) /
tytuł oryg. Prime Time

Prime Time (2021) to trzymający w napięciu dramat psychologiczny, który przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku. Wtedy to Sebastian (Bartosz Bielenia), młody mężczyzna zmagający się z samotnością i poczuciem wyobcowania, wchodzi z bronią do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak) i domaga się, aby go wyemitowano na żywo w prime time'u.

Film rozpoczyna się od dramatycznych scen, w których Sebastian szturmuje studio telewizyjne. W krótkim czasie obezwładnia ochroniarza i bierze dwóch pracowników stacji jako zakładników. Następnie barykaduje się w jednym z pomieszczeń i żąda, aby go wyemitowano na żywo.

Gdy policja i negocjatorzy próbują ustalić z Sebastianem warunki jego zwolnienia, widzowie stają się świadkami jego osobistego dramatu. Sebastian to inteligentny i wrażliwy człowiek, który od dziecka zmagał się z odrzuceniem. W szkole był wyśmiewany i izolowany, a w domu nie znajdował zrozumienia. W dorosłym życiu nadal nie potrafił odnaleźć swojego miejsca w świecie. Czuł się samotny i bezradny, a jego frustracja narastała z dnia na dzień.

W czasie transmisji na żywo Sebastian opowiada swoją historię. Opowiada o tym, jak był krzywdzony i wyśmiewany. Opowiada o tym, jak czuł się samotny i odrzucony. Opowiada o tym, jak walczył z własnymi demonami.

Sebastian ma nadzieję, że swoją historią poruszy innych ludzi. Chce, aby zrozumieli, że nie są sami i że nie muszą przechodzić przez to wszystko w samotności. Chce, aby świat stał się lepszym miejscem.

Prime Time to film o przejmującej samotności, potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami. To film, który porusza ważne i aktualne tematy. To film, który warto zobaczyć.

Oto kilka dodatkowych informacji, które można wykorzystać w opisie filmu:

  • Film został zrealizowany w ramach projektu "100 lat Polskiej Telewizji".
  • Premiera filmu odbyła się na 43. Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie Bartosz Bielenia otrzymał nagrodę za najlepszą rolę męską.
  • Film został wyróżniony nagrodą "Film o wolności" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach.

Oto kilka sugestii dotyczących zmiany szyk zdań:

  • Zamiast "Uzbrojony mężczyzna wchodzi do studia telewizyjnego i bierze zakładników" można napisać "Bierze zakładników uzbrojony mężczyzna, który wchodzi do studia telewizyjnego".
  • Zamiast "Jego celem jest wejście na wizję podczas prime time'u" można napisać "Wchodzi do studia telewizyjnego z zamiarem wejścia na wizję podczas prime time'u".
  • Zamiast "Film przenosi nas w czasie do ostatniego dnia 1999 roku" można napisać "Akcja filmu rozgrywa się ostatniego dnia 1999 roku".
  • Zamiast "Sebastian (Bartosz Bielenia) dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego" można napisać "Bartosz Bielenia wciela się w rolę Sebastiana, który wchodzi z bronią w ręku do studia telewizyjnego".
  • Zamiast "Bierze dwoje zakładników (Magdalena Popławska, Andrzej Kłak)" można napisać "Bierze dwoje zakładników: Magdę Popławską i Andrzeja Kłaka".
  • Zamiast "Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności" można napisać "Jego jedynym żądaniem jest wejście na antenę na żywo podczas największej oglądalności".
  • Zamiast "Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego" można napisać "Chce przekazać telewidzom coś niezwykle ważnego".
  • Zamiast "Dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko" można napisać "Jest gotów zaryzykować wszystko dla swojego przekazu".
  • Zamiast "Historia Sebastiana to opowieść o przejmującej samotności" można napisać "Sebastian to samotny człowiek, którego historia jest opowiedzią o przejmującej samotności".
  • Zamiast "Potrzebie akceptacji i walce z własnymi demonami"

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *