Wiecznie młody / Forever Young (1992)

Film

Czas trwania: 1 godz. 42 min.

Opis

Rok 1939. Po stracie ukochanej amerykański pilot bierze udział w eksperymencie i poddaje się hibernacji. Ponad 50 lat później zostaje znaleziony przez dwóch chłopców, którzy przypadkowo przywracają go do życia.

reżyseria Steve Miner
scenariusz J.J. Abrams
gatunek Romans / Sci-Fi
produkcja USA
premiera 11 grudnia 1992 (świat)
boxoffice $127 956 187 na świecie$55 956 187 w USA$72 000 000 poza USA
studio Warner Bros. (przedstawia) / Icon Entertainment International
data produkcji 1992
tytuł oryg. Forever Young
inne tytuły Wiecznie młody Polska Return of Daniel (tytuł roboczy) USA The Rest of Daniel (tytuł roboczy) USA Return of Daniel (tytuł roboczy) USA Forever Young (tytuł roboczy) USA The Rest of Daniel (tytuł roboczy) USA
Jest rok 1939. Pilot szkoleniowy Daniel McCormick (Mel Gibson) ma wszystko, by czuć się szczęśliwym: wspaniałą pracę, oddanego przyjaciela (George Wendt) i dziewczynę (Isabel Glasser), którą kocha nad życie. Niestety tragiczne wydarzenie odbiera mu ukochaną. Nie mogąc się z tym pogodzić. bierze udział w tajnym eksperymencie pokonującym barierę czasu i budzi się... w 1992 roku.
W 1939 roku amerykański pilot Daniel McCormick (Mel Gibson) zgadza się wziąć udział w ściśle tajnym eksperymencie - poddaje się hibernacji. W czasie wojny zostaje zupełnie zapomniany. Dopiero w 1992 roku przypadkiem kapsułę z zamrożonym człowiekiem odkrywa mały chłopiec, Nat (Elijah Wood). Daniel zostaje przywrócony do życia, nagle musi odnaleźć się w epoce, której nie rozumie. Wtedy też dowiaduje się, że choć czas biegnie dla każdego nieubłaganie, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość nigdy nie przemijają.
1939 rok. Pilot Daniel McCormick jest szczęśliwy z Helen. Niestety, pewnego dnia na skutek tragicznego wypadku jego dziewczyna zapada w śpiączkę. Zrozpaczony Daniel, by doczekać chwili, w której jego ukochana się obudzi, poddaje się hibernacji.
Pilot Daniel McCormick (Mel Gibson) w 1939 roku traci swoją ukochaną Helen, która zapada w śpiączkę. Nie wiedząc, co ze sobą dalej zrobić, postanawia wziąć udział w eksperymencie i zahibernować się. W ciągu 60 lat wszyscy już zdążyli zapomnieć o kapsule, w której leży zamrożony Daniel. W 1992 roku dwóch chłopców podczas zabawy w wojskowym magazynie przez przypadek otwiera kapsułę pilota. Przerażeni uciekają, ale to nie koniec ich przygody z Danielem. Wszyscy znowu się spotykają, a chłopcy pomagają dopiero co odmrożonemu człowiekowi odnaleźć się w czasach, w których się znalazł.
Pilot doświadczalny (Mel Gibson), po tragicznej stracie swojej narzeczonej, zgadza się na udział w eksperymencie przetrwania w czasie, który polega na zamrożeniu. Budzi się jednak po okresie o wiele dłuższym, niż przewidywany. Musi odnaleźć się w nieznanym sobie świecie.
Lata trzydzieste XX wieku. Kapitan Daniel McCormick (Mel Gibson), pilot testowy, nie ma odwagi, by oświadczyć się swojej dziewczynie, Helen (Isabel Glasser). Gdy pewnego dnia jego ukochana zostaje potrącona przez samochód i zapada w śpiączkę, zrozpaczony mężczyzna zwraca się do swojego przyjaciela, Harry'ego (George Wendt). Naukowiec pracuje właśnie nad hibernacją żywych organizmów. Daniel, nie chcąc widzieć, jak Helen umiera, zgłasza się jako ochotnik i zostaje zahibernowany. Tymczasem wybucha wielka wojna. Mężczyzna, zamiast zostać wybudzonym po roku, przebywa w kapsule do lat dziewięćdziesiątych. Wtedy to dwóch chłopców, Nat (Elijah Wood) i Felix (Robert Hy Gorman), przypadkowo otwiera właz komory, w której tkwi jego ciało.
Aktor Postać
Mel Gibson Kapitan Daniel McCormick
Isabel Glasser Helen
Elijah Wood Nat Cooper
Jamie Lee Curtis Claire Cooper
George Wendt Harry Finley
Joe Morton Cameron
Nicolas Surovy John
David Marshall Grant Podpułkownik sił powietrznych Wilcox
Robert Hy Gorman Felix
Millie Slavin Susan Finley
Art LaFleur Ojciec Alice
Veronica Lauren Alice
Joel McKinnon Miller Mężczyzna na pikniku
Dean Hallo Mężczyzna na pikniku
Cody Burger Chłopiec na pikniku
Lisa Savage Kobieta na pikniku
Ara Maxwell Jedenastoletnia Helen
Miriam Beesley Kobieta na pikniku
Steve Hinton Jr. Chłopiec z lodami
Mary Ellen Moore Bileterka
Christopher Yohe Oficer Burton
David J. Billings Lotnik
Greg Allan Martin Mężczyzna na pikniku
Michael Forte Mleczarz
John Bourg Jedenastoletni Daniel
JD Cullum Frank
Mike Muscat Człowiek w składowisku żelastwa
Jon Menick Lekarz na lotnisku
Paul Ganus Pracownik bazy powietrznej
Karla Tamburrelli Blanche Finley
Robert Munns Zły Harry
Michael A. Goorjian Steven
Eric Pierpoint Fred
Amanda Foreman Debbie
William Marquez Lekarz w szpitalu
Ava Lazar Kelnerka w kawiarni w roku 1992
Jason Rainwater Członek załogi bazy powietrznej w roku 1939
Walton Goggins Strażnik żandarmerii wojskowej
Richard Ryder Pilot na pokazie lotniczym
Michael Briggs Pilot na pokazie lotniczym
Kenneth Ransom Oficer w magazynie
Jared Chandler Oficer w magazynie
Jack Kandel Naukowiec
Jason Long
Steve Moriarty Członek załogi samolotu B-52 na pokazie lotniczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *