Trzy kobiety / 3 Women (1977)

Film

Czas trwania: 2 godz. 3 min.

Opis

Trzy kobiety to amerykański dramat psychologiczny z 1977 roku w reżyserii Roberta Altmana. Film opowiada historię dwóch kobiet, Pinky Rose (Sissy Spacek) i Millie Lammoreaux (Shelley Duvall), które wynajmują wspólnie mieszkanie i pracują w ośrodku rehabilitacyjnym dla starców.

Pinky jest młodą, nieśmiałą kobietą, która właśnie przybyła do pustynnego miasteczka Palm Springs. Jest ona pełna niepewności i nie potrafi odnaleźć się w nowym miejscu. W ośrodku rehabilitacyjnym poznaje Millie, pewną siebie, ale również nieszczęśliwą kobietę. Millie jest zazdrosna o sukcesy swojej koleżanki z pracy, Willie, która jest popularną malarką.

Pinky i Millie szybko się zaprzyjaźniają. Zaczyna się między nimi rozwijać dziwna, niepokojąca relacja. Obie kobiety zaczynają się coraz bardziej upodabniać do siebie. Pinky staje się bardziej pewna siebie, a Millie coraz bardziej nieśmiała.

Pewnego dnia Pinky ulega wypadkowi. W wyniku uderzenia w głowę traci pamięć. Po wypadku Pinky zmienia się nie do poznania. Staje się agresywna i dominująca. Millie, która wcześniej była podporządkowana Pinky, teraz staje się od niej zależna.

Trzy kobiety to film wieloznaczny i niejednoznaczny. Można go interpretować na wiele sposobów. Jest to film o kobiecości, o relacjach między kobietami, o tożsamości i o tym, jak łatwo możemy stracić kontrolę nad własnym życiem.

Film jest pełen symboliki i metafor. Pinky może być symbolem młodości, niewinności i możliwości. Millie może być symbolem dojrzałości, doświadczenia i ograniczeń. Willie może być symbolem niezależności i wolności.

Film jest również pełen napięcia i niepokoju. Reżyser wykorzystuje różne środki wyrazu, aby stworzyć atmosferę grozy i niepewności. Używa m.in. dziwnych ujęć, muzyki o niepokojącym charakterze i montażu, który podkreśla niejednoznaczność sytuacji.

Trzy kobiety to film, który zapada w pamięć. Jest to film, który skłania do refleksji i interpretacji. To film, który warto zobaczyć, choćby po to, aby samemu wyrobić sobie opinię na jego temat.

Oto kilka dodatkowych informacji na temat filmu:

  • Film powstał na podstawie serii snów, które miał reżyser Robert Altman.
  • Film był kręcony w Kalifornii, m.in. w Palm Springs i Desert Hot Springs.
  • Film otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Sissy Spacek na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1977 roku.

Recenzje filmu:

  • „Trzy kobiety” to film, który trudno jednoznacznie zaklasyfikować. To dzieło, które stawia wiele pytań, ale nie daje na nie łatwych odpowiedzi. To film, który skłania do refleksji i interpretacji. To film, który warto zobaczyć, choćby po to, aby samemu wyrobić sobie opinię na jego temat.” – The New York Times

  • „Trzy kobiety” to film, który jest jednocześnie piękny i przerażający. To film, który ukazuje ciemną stronę ludzkiej natury. To film, który na długo zapada w pamięć.” – Los Angeles Times

  • „Trzy kobiety” to film, który jest arcydziełem kina psychologicznego. To film, który jest pełen napięcia i niepokoju. To film, który skłania do refleksji i interpretacji.” – The Chicago Tribune

Baner VoD Strefa

Oglądaj online:

Baner Torrentos
reżyseria Robert Altman
scenariusz Patricia Resnick, Robert Altman
gatunek Dramat, Psychologiczny
produkcja USA
premiera 3 kwietnia 1977 (Światowa)
tytuł oryg. 3 Women
inne tytuły Three Women Miedzynarodowe Robert Altman's 3 Women (pełny tytuł) USA Three Women (alternatywna pisownia) USA

Trzy kobiety to amerykański dramat psychologiczny z 1977 roku w reżyserii Roberta Altmana. Film opowiada historię trzech kobiet, które mieszkają i pracują w małym ośrodku rehabilitacyjnym dla starców w pustynnej Kalifornii.

Pinky Rose to młoda, nieśmiała kobieta, która właśnie przyjechała do ośrodka. Jest to jej pierwsze samodzielne miejsce pracy i nie do końca wie, jak się w nim odnaleźć. Jest też samotna i tęskni za domem.

Millie Lammoreaux to jej koleżanka z pracy, która jest zupełnie inna niż Pinky. Jest pewna siebie, towarzyska i lubi flirtować z mężczyznami. Jednak pod maską pewności siebie kryje się niepewność i lęk przed odrzuceniem.

Willie Hart to trzecia kobieta, która pojawia się w życiu Pinky i Millie. Jest to tajemnicza barmanka, która wydaje się być szczęśliwa i spełniona. Jednak pozory mogą mylić.

Kiedyś pewnego dnia Pinky ulega wypadkowi, w wyniku którego traci pamięć. Po tym wydarzeniu zaczyna się zmieniać. Staje się bardziej pewna siebie i otwarta na świat. Zaczyna też przyjaźnić się z Willie.

W miarę rozwoju akcji filmu zaczyna się ujawniać tajemnica, która wiąże ze sobą trzy kobiety. Okazuje się, że Pinky, Millie i Willie są w jakiś sposób ze sobą połączone.

Film Trzy kobiety to niepokojąca i pełna symboliki opowieść o kobiecej naturze. Altman przedstawia portrety trzech kobiet, które są skomplikowane i pełne sprzeczności. Ich losy przeplatają się ze sobą, tworząc mroczny i tajemniczy obraz.

Film został nakręcony w minimalistycznym stylu, który podkreśla jego atmosferę. Altman wykorzystuje długie ujęcia i statyczne kadry, aby stworzyć poczucie klaustrofobii i izolacji.

Trzy kobiety to jeden z najsłynniejszych filmów Roberta Altmana.** Film został doceniony przez krytyków i zdobył wiele nagród, w tym Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Oto kilka dodatkowych informacji o filmie:

  • Film powstał na podstawie snu, który miał reżyser Robert Altman.
  • W filmie występują dwie nieprofesjonalne aktorki, które zostały wybrane do roli bliźniaczek.
  • Film był kręcony w Kalifornii, w miejscowościach Desert Hot Springs i Palm Springs.

Jeśli lubisz filmy psychologiczne, które poruszają trudne tematy, to Trzy kobiety jest pozycją, którą koniecznie powinieneś zobaczyć. Film jest toczący się, niepokojący i pełen tajemnic. Zostawi Cię z myślą na długo po obejrzeniu.

Aktor Postać
Millie Lammoreaux
Pinky Rose
Pani Rose
Pan Bunweil
Willie Hart
Doktor Maas
Alcira
Doris
Pan Rose
Edgar Hart
Polly
Peggy
Deidre
Doktor Norton
Connie
Dostarczyciel sody
Pacjent rehabilitacyjny
Pielęgniarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *