Piotruś i Wilk / Peter & the Wolf (2006)

Film

Czas trwania: 32 min.

Opis

Piotruś wraz z przyjaciółmi stawia czoło wilkowi.

Oglądaj online za darmo

Wersja językowa: Napisy PL   Jakość: 1080p

reżyseria Suzie Templeton
scenariusz Suzie Templeton / Marianela Maldonado
gatunek Animacja / Muzyczny / Krótkometrażowy
produkcja Meksyk / Norwegia / Polska / Wielka Brytania
premiera 23 września 2006 (świat)
na podstawie Sergei Prokofiev balet (libretto)
studio Archangel (produkcja wykonawcza) / BreakThru Films / Channel 4 Television Corporation (współudział) /
data produkcji 2006
tytuł oryg. Peter & the Wolf
inne tytuły Piotruś i Wilk Polska Pedro y el lobo Argentyna Meksyk Peter and the Wolf (alternatywna pisownia) USA Peter and the Wolf (alternatywna pisownia) USA
"Piotruś i Wilk" to jedna z najbardziej lubianych bajek dla najmłodszych i nie tylko. Historia została przeniesiona do realiów współczesnej Rosji. To świat, którym rządzą brutalne zasady - tu silniejszy zjada słabszego. W tym świecie odnajduje się mały chłopiec, który z pomocą przyjaciół - Ptaszka i Kaczuszki, potrafi stawić czoła Wilkowi.
Film powstał na podstawie bajki muzycznej Sergiusza Prokofiewa. Piotruś mieszka z dziadkiem na odludziu. Do miasta prowadzi daleka droga, a samo miasto wydaje się nieprzyjazne dla naszego bohatera. O wiele bardziej fascynujące i pobudzające wyobraźnię jest to, co kryje się za ogrodzeniem jego domu. Prokofiew każdej postaci przypisał inny instrument, który odgrywał jej motyw przewodni. I tak, do Ptaszka przypisany był flet, obój miał przypominać Kaczuszkę, pojawienie Kotka wygrywał klarnet, niskie dźwięki fagotu dotyczyły Dziadka, rogi - Wilka, talerze i duży bęben - strzały Myśliwych, a melodia instrumentów smyczkowych - Piotrusia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *